5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Sağlık / Zırnık Otunun Faydaları Nelerdir ?

Zırnık Otunun Faydaları Nelerdir ?

Doğada her bir bitkinin sayısız yararları olduğu bilinmektedir. Akla gelen her türlü hastalığın tedavisi bitkiler yoluyla sağlanabilmektedir. Bitkiler ilaçların da hammaddesi olmakta ve her sorunun çözümü mutlaka sağlanabilmektedir.
Tüylenme sorunu özellikle bayanlar için istenmeyen bir durumdur. Her bayan tüylerinden kurtulmak ve derinin üzerinde tüylerin olduğunu görmek istememektedir. Zırnık otu olarak bilinen diğer adı hamam otu olan bitki çok eski zamanlardan beri doğal tüy dökücü olarak kullanılmaktadır.

Zırnık otunun içinde birtakım zehirli olan maddeler bulunduğundan içilmesi asla tavsiye edilmez. Bugün zırnık otu sadece tüy dökücü olarak kullanılmaktadır. Zırnık otuna elle doğrudan ellemek de sakıncalı olabilmektedir. Zırnık otu yakıcı ve tahriş edici özellikte olduğundan deriye zarar vermemesi için eldiven kullanılarak dokunmak gerekmektedir.

Zırnık otu istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye bir eldiven yardımı ile sürülerek kullanıldığında piyasadaki tüy dökücü kremlerin etkisini göstermektedir. Bir tüy dökücü krem sadece deri üstünde bulunan tüylere etki etmektedir. Zırnık otunu tıraş bıçağı ile mukayese ettiğimizde çok daha yararlı olduğu tüylerin daha geç ortaya çıkmasından anlaşılmaktadır. Zırnık otu , tüyler ağda ile kökten alındıktan hemen sonra uygulandığında tüyleri kökten yok etmek için kalıcı çözüm sağlamaktadır.

Zırnık otunu tüy dökücü krem olarak uygularken beş dakikayı geçmeyecek şekilde uygulamak, ağda sonrası uygulandığında deriyi tahriş etmemek için üç dakikadan fazla bekletmemek gereklidir. Zırnık otu bitkisini hava alan bir ortamda uygulamak olası yan etkileri ortadan kaldıracaktır.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Bitki Çayı Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitki Çayı Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitki Çayları Neden Tüketilmektedir ? Kadınlar tarafından bitki çayları kullanımı oldukça fazla olmaktadır. Çünkü bitki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...