1 Ekim 2020 | Perşembe

Yağlı Cilt İçin Maske Önerisi

Her cilt tipinde uygulanacak bakım ve kozmetik ürünleri birbirinden farklıdır. Özellikle kadınlar, bu kozmetik ve bakım ürünlerine daha çok para harcarlar ve kendilerine iyi bakarlar. Burada önemli olan cilt tipini doğru analiz etmek ve doğru ürünler kullanabilmektir. İlla ki pahalı ürünler kullanmaya ya da estetik merkezlerine gitmenize gerek yok. Evde hazırlayacağınız doğal maskeler sayesinde de cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bugün biraz yağlı ciltlerden bahsedelim. Yağlı cilt, özen gerektiren ve zor bir cilt tipidir diyebiliriz. Günlük yüz temizliğine ve nemlendirmeye de çok dikkat etmek gereklidir.

Maskelerden bahsetmek gerekirsek evde yapacağınız kil maskesi, cildinize çok iyi gelecektir. Kil maskesi gözenekleri temizler ve cildi yağdan kurtarır. Bunun dışında sivilce ve siyah noktaların oluşmasını engeller. Cildinizde T bölgesinde yağlanma varsa maske uyguladıktan sonra gerginlik hissedebilirsiniz, bu normaldir. Fakat genel olarak düzenli kullanıldığında yağlı ciltler üzerindeki olumlu etkisini hemen göreceksiniz. Kil maskesi için, satın alacağınız kili sulandırarak kullanabilirsiniz. Bunlar dışında dediğimiz gibi cildi nemli bırakmaya özen göstermelisiniz. Yağ oranı azaltılmış ya da yağsız nemlendiriciler kullanmak bu konuda size avantaj sağlar.

Alacağınız makyaj malzemelerinin de cildinizi kurutmayan, yağ emici ürünler olmasına dikkat edin. Evde hazırlayabileceğiniz diğer doğal bakım ürünü de sirke toniğidir. Bunun için 1 kaşık elma sirkesiyle 8 kaşık kaynar suyu karıştırıp cildinize tonik olarak uygulayabilirsiniz. İçindeki zengin mineraller sayesinde doğal maden sodaları da yağlı cildiniz için besleyicidir ve yararlıdır. Yumurta akıyla da yapılan maskeler vardır. Bunun için de yumurta akını iyice çırpın. Daha sonra 1 çay kaşığı limon suyu ekleyin ve bekletmeden cildinize ve boynunuza sürün. Bu maske ve bakım ürünlerini düzenli olarak kullandığınızda siz de farkı hissedeceksiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...