1 Ekim 2020 | Perşembe

Uçuk Neden Olur ?

Uçuk özellikle çocuklarda sıkça görülen ama her yetişkinin de hayatında en az bir kere yaşadığı olumsuz bir durumdur. Rüyada korkma ,paniğe kapılma gibi durumlarda genellikle uykudan uyanıldığında fark edilir ve bu kesinlikle kabusa ya da kötü rüya görüldüğüne yorulur. Uçuk çıkması çok büyük bir olay değildir aslında .Çıktığı ilk günlerde su toplar ve ağrı yapar aynı zamanda sürekli kaşımak istersiniz ve eliniz hep onun üzerinde gezinir , size tavsiyemiz eğer uçuk çıkardıysanız uçuğa dokunup sonra yüzünüzün başka yerlerine dokunmayın çünkü bu durum bulaşmasına sebep olabilir.

Uçuk çıkardığınız zamanlara dikkat ederseniz genelde ateşli ya da hastalıklı olduğunuz zamanlarda ya da kaygı ve endişe eşiğinizin yüksek olduğu zamanlarda kendini gösterir. Bizler ruhsal durumumuzdaki rahatsızlıklara pek önem vermeyiz fakat kesinlikle ruhsal çöküntümüzün dışa yansımasıdır uçuk. Yani durup dururken çıkmaz mutlaka onu tetikleyen bir durum vardır.
Uçuk çıkaran insanlar özellikle hayatlarının ilk beş yılında kaptıkları bir virüsten dolayı çıkabilmektedir fakat ilk beş yıldan sonra bu virüsün bulaşmadığı bir insana bir daha bu virüsü bulaştıramazsınız çünkü en hassas olduğu dönem bu ilk beş yıldır.

Uçuk çıkması halk dilinde kabuslara , kötü işlerin vicdan azabı gibi durumlara yorulur ve aşırı yorgunluk ve stresin baş gösterdiği çok çalışan bireylerde sıklıkla görülen hastalıklardan biridir. O ağrılı ve acılı olan dönem bir iki gün içinde geçer ama kuruyup tamamen yok olması bir hafta ya da on günü bulur. Hele ki eğer eliniz rahat durmuyor ve sürekli kaşıyıp, kanatıp duruyorsanız uçuğun geçme süresi çok daha uzun sürebilir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...