1 Ekim 2020 | Perşembe

Tazelenme Vakti!

      

       Dönem dönem ne yazık ki hepimiz belli cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Akne, siyah nokta gibi cilt problemleri hepimizin kabusu. Bu cilt sorunlarına karşı hergün markalar tarafından farklı içerikli yeni ürünler piyasaya sürülüyor. Ne yazık ki bu ürünler kimyasal içerikleriyle cilt sorunlarını çözmek yerine ciltte daha farklı problemlere yol açıyor. Tabii ki her ürün için bu varsayım doğru değil ama kimyasal içerikleriyle bir sorunu çözerek başka sorunlara davetiye çıkarabiliyorlar. Bu yüzden yazımda sizinde evde kolayca yapabileceğiniz peeling tarifinden bahsedeceğim. Haydi tazelenme vakti!:)

 

LİMONLU PEELİNG TARİFİ

       Limon en zengin C vitamini depolarından biri. Bunun yanında potasyum ve manganez mineralleriyle folat, B6, B1, B2 vitaminleri açısında da oldukça zengin. Neredeyse bütün peeling tariflerinin ana meyvası olan limonun kabuğu da en az suyu kadar besleyici. Çünkü limon kabuğu limon suyundan daha fazla demir, kalsiyum, magnezyum, fosfor, E vitamini, potasyum, çinko ve bakır içeriyor. Peki limon ile nasıl peeling yapabiliriz? Haydi tarife geçelim!

images

  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı 
  • 1 tatlı kaşığı süt 
  • 1 çay kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz 
  • 1 çay kaşığı limon suyu

       Malzemeleri bir araya getirerek karıştırın. Daha sonra cilt sorunu olan bölgeye yavaş yavaş ovarak iyice yedirin. 15 dk bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp her zaman kullandığınız nemlendirinizi sürün. Haftada bir kez bu peelingi uygulayarak uzun vade de ciltteki değişiklikleri fark edeceksiniz. Tabii herşeyin başı özveri.. O zaman haydi tazelenmeye! 

 

                                                                                                                                                                     SEVGİLER..

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Süt Ürünleri Tüketimi Nasıl Olmalı?

Süt Ürünleri Tüketimi Nasıl Olmalı?

Süt Hakkında Genel Bilgi Toplumda bir çok anne çocuğunun süt içmesine , içerisinde barındırdığı değerlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...