5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Sağlık / Sivilceler Nasıl Geçer ?

Sivilceler Nasıl Geçer ?

Sivilce, bazı insanlar için gerçekten kâbus gibidir ve yine bu insanlar için tedavi süreci de oldukça sancılı olmaktadır. Başa çıkamadığınız sivilceleriniz için, medikal tedaviler uygulayabileceğiniz gibi, doğal yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Eğer siz de nasıl geçer bu sivilceler diyenlerdenseniz yazımızın devamını mutlaka okumalısınız. Sizin için sivilceye karşı en etkili tedavi yöntemlerini araştırdık.

Sivilceleri yok etmek için yapmanız gereken ilk adım, cildinizi temizlemek ve gözenekleri yağ ile kirden arındırmak olmalıdır. Aynı zamanda sivilceye neden olan bakterileri ciltten temizlemeli ve yeni bakteri oluşumunun önüne geçmek için gerekenleri yapmalısınız. Sivilceler söz konusu olduğunda çoğu kişinin aklına medikal yöntemlerden çok muhakkak bitkisel ve doğal yöntemler gelmektedir. İşte sizler için evde uygulayabileceğiniz, tamamen doğal ve basit sivilce geçirme yöntemleri!

Bal ve Tarçın Maskesi: Bal ve tarçın maskesi için ihtiyaç duyacağınız malzemeler yalnızca 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçından oluşuyor. Malzemeleri temin ettikten sonra malzemeleri birbirine iyice karıştırarak dairesel hareketler ile yüzünüze yedirin. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Tarçın, anti bakteriyel özelliği ile cildinizi bakterilerden temizlerken, bal anti bakteriyelliğin yanı sıra yapışkan özelliği ile gözeneklerinizi çok büyük oranda kir ve yağdan arındıracaktır.

Papaya Maskesi: Sivilceler için ikinci alternatifimiz papaya maskesi. Papaya cildinizi aşırı yağdan arındıran ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak en etkili bitkidir. Ayrıca iltihabı yok eden papain isimli bir enzim de içeriğinde mevcuttur. Papaya maskesi için ihtiyaç duyacağınız tek şey ise taze papaya. Yüzünüzü güzelce yıkayıp, temizledikten sonra papaya bitkisini iyice ezip, yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika kadar bir süre bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Yalnız papaya yüzünüzdeki fazla yağı alacağı için kurumaya sebep olabilmektedir. Bu sebeple cildinizde kuruluk hissederseniz mutlaka bir nemlendirici ürün kullanın.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Bitki Çayı Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitki Çayı Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitki Çayları Neden Tüketilmektedir ? Kadınlar tarafından bitki çayları kullanımı oldukça fazla olmaktadır. Çünkü bitki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...