5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Sağlık / Tırnak Bakımı!

Tırnak Bakımı!

     el-bakimi-nasil-olmali-e1436874764368

   

    Tırnak vücudumuzda hem işlev hem de görüntü itibari ile büyük öneme sahiptir. Sağlıklı ve güzel görünümlü tırnaklar elbette bakım gerektiriyor. Kadınların çoğu güzel ve sağlıklı tırnaklara ulaşabilmek için zamanlarını sarf ediyor. Peki sağlıklı ve güzel tırnaklara ulaşabilmek için neler yapmalıyız? Lütfen takipte kalın!:) Ayrıca yazımda size bir tane tırnak bakım maskesi vereceğim..

 

Sağlıklı tırnaklar için yapılması gerekenler belli ama bunlar biraz sabır ve zaman gerektiriyor. Sağlıklı tırnaklar aynı zaman da güzel görünümlü tırnaklara kavuşmamızı sağlıyor.. Sağlıklı ve güzel görünümlü tırnaklar için yapmanız gerekenler sırasıyla aşağıdaki gibidir; 

Nemlendirme. El ve tırnaklarını sürekli nemlendirerek hem buruşuk ve kuru el görüntülerinden kurtulabilir hem de tırnaklarınızın daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme. Tırnak sağlığınız için bol bol su içip ve beslenme düzeninizi kontrol altına alıp düzenlerseniz tırnaklarınız kırılma ve darbelere karşı daha sağlam ve dayanıklı olucaktır.

   Törpüleme. Tınaklarınızı yapısına göre törpüleyerek hem daha güzel bir görüntü elde edebilir hem de kırılmaları önleyebilirsiniz. Ama siz siz olun törpüleme işlemi yaparken başkasının törpüsünü kullanmayın.

       Oje bakımı. Oje biz bayanların en sevdiği uğraşlardan biri. Oje sürerken tırnaklarınıza tırnak bazı sürmeyi unutmayın. Böylece hem sürdüğünüzün ojenin ömrünü uzatıp hem de tırnaklarınızın sararıp kurulaşmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca üst üste her gün oje sürmek yerine 1 gün aralıklarla oje uygulaması yaparak tırnaklarınızın hava almasını sağlayın.

Manikür. Manikür en önemli işlemlerden biri. Manikür yaparken kullanacağınız tırnak makası, törpü vb şeyler size ait olmalı ve sizden başka kimse kullanmamalıdır. Manikür işlemini kuaför de yaptıran bayanlardan iseniz lütfen kendi manikür setinizi götürerek manikür uygulamasını onunla yaptırınız. Ayrıca manikür yaparken tırnak etlerinizi kesmeyiniz. Bunun yerine sıcak suda beklettiğiniz tırnaklarınızı manikür çubukları ile geriye itebilirsiniz.

 

    TIRNAK BAKIM MASKESİ

MALZEMELERsabahlari_icin_ideal_zeytinyagi_ve_limon_tedavisi_h102244_c0be4

1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI

YARIM LİMON SUYU

SICAK SU

1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limon suyu sıcak su ile buluşturun. Daha sonra tırnaklarını bu karışımın içinde 20 dk bekletiniz. Uygulamadan sonra daha güçlü tırnaklara merhaba diyecek, sarı ve mat görünüme veda edeceksiniz..

 

                  SEVGİLER..

 

 

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Sivilceler Nasıl Geçer ?

Sivilce, bazı insanlar için gerçekten kâbus gibidir ve yine bu insanlar için tedavi süreci de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...