20 Ağustos 2021 | Cuma

Selülitlere Karşı Savaş!

selulit-icin-yapilacak-hicbir-sey-yok--2377315

 

Selülitler biz kadınların en büyük kabusu.. Yaz aylarının gelmesi ile yüzleşmemiz gereken bu kabus kendimizi kısıtlamamıza yol açabiliyor. Ama unuttuğumuz birşey var hiçbir şeyin kalıcı olmadığı gibi selülitler de kalıcı değildir. Sadece bazı değişikliklere gitmek ve bu değişiklikler ile yeni bir düzen oturtmamız gerekir. Öyleyse gelin hep birlikte selülitlere savaş açalım. Nasıl mı? Takipte kalın!:)

 

Selülit, en bilinen tanımıyla, sağlıksız beslenmeye bağlı vücutta biriken toksin maddelerin ve suyun vücudumuzun belirli yerlerinde birikerek oluşur. Selülitin bir sürü nedeni vardır. Mesela genetik nedenler, yaş, sağıksız beslenme, yeterince su tüketmeme, hormonlar vb. Selülitler kalıcı birşey olarak görülse de aslında yapılacak bazı küçük detaylar ile selülitlerden kurtulmak mümkün. Peki bu detaylar neler?

 

su-yararlari

 

  SU. Selülitlerin başlıca düşmanı olan suyu günlük vücut kitle endeksinize göre belirlediğiniz miktar da içerek selülitlere en büyük savaşı açabilirsiniz.

 

 

Wedge of apple falling into a glass of apple juice

 

  ELMA SİRKESİ. Hepinizin elma sirkesinin nasıl bir mucizesi olduğunu biliyorsunuzdur. Günde 2 defa suyunuza 1 tatlı kaşığı elma sirkesi koyup içerek bu savaşı destekleyebilirsiniz.

 

 

Three women sitting on the exercising mat and doing abdominal exercises. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786738][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/group.jpg[/img][/url] [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786766][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/sport.jpg[/img][/url]

 

  SPOR. Tabi ki spor. Spor yaparak hem kan dolaşımızı hızlandırabilir hem de vücudunuzda ki zararlı toksinlere elveda edebilirsiniz. Birçok spor türü var. Bunların arasında önerebileceğim sadece 2 tane spor türü var. PİLATES VE YÜZME. Pilates hem zihnen hem de bedenen sizi rahatlatacağı gibi hem de size sımsıkı, taş gibi bir vücut vaad ediyor. Ayrıca pilatesle birlikte squad hareketini de yaparak hem selülitlere veda edebilir hem de dik bir popoya sahip olabilirsiniz. Yüzme de pilates gibi hem sıkılaşmanızı sağlayacak hem de selülit görünümünü ortadan kaldıracaktır.

 

selulit-masaji-yaglari2

20160316104123

  KESE. Kese de emin olun diğer yöntemler gibi etkili. Haftada bir kese ile yapacağınız masaj ile kan dolaşımını hızlandırıp selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz. Ben kese yerine fırça kullanmayı daha çok tercih ediyorum. Size bir fırça önereceğim. EDA TAŞPINAR AT KILI FIRÇASI. Bence kullanım ve vaad edilen açısından kesinlikle size güzel sonuçlar veriyor. Bu fırça ile de aynı şekilde yukardan aşağıya olmak üzere makyaj yaparak selülit görüntüsüne veda edebilirsiniz. Bu fırçayı LIDYANA.COM dan 44,99 tl’ye temin edebilirsiniz

 

 

SEVGİLER..

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...