30 Eylül 2020 | Çarşamba

Güneş Koruyucuları !

blog_Sunscreen_87987289_164306c-620x330

   Güneş ışınları, D vitamini açısından cilde oldukça yararlı ışınlar olduğu gibi maalesef zararları da oldukça fazla. Güneş ışınlarının özellikle dik düştüğü saatlerde cildimiz çok fazla ışınlara maruz kaldığında bu durum bazı cilt hastalıklarına davetiye çıkarabiliyor. Güneş çarpması veya yanmasına çok fazla maruz kalan insanlarda cilt kanseri riski diğer insanlara göre daha fazla. Diğer bir taraftan güneş çarpması veya yanması cildin olduğundan erken yaşlanmasına, kırışmasına ve güneş lekelerinin oluşmasına meydan çıkarabiliyor. Bu sorunlar yüzünden güneşten kaçacak mıyız? Asla. Güneş ışınları vücudumuzdaki D vitaminlerini doldurarak kemik erimesine karşı savaş açıyor. Sadece dikkat etmemiz bazı hususlar var. Örneğin; güneş dik düştüğü saatlerde bu ışınlara maruz kalmamak ve cilt yapınıza uygun SPFli bir güneş koruma kremi kullanmaktır. Ayrıca yazımda bazı markaların güneş koruma kremleri ve içerikleri hakkında bilgiler mevcut. Lütfen takipte kalınız!:)

 

GÜNEŞ KORUMA KREMLERİ

CLINIQUE SPF 50 YÜZ GÜNEŞ KORUMA KREMİ

clq_6NH7_402x464

Solar Smart teknolojisi ile geliştirilmiş Clinique SPF 50, güneş yanıklarını ve yaşlanmaya karşı adeta etkili bir silah. UVA ve UVB gibi ışınlarına karşı cildinizi tam anlamıyla korur. Ciltteki güneş ışınlarının oluşturduğu tahribatı iyileştirerek yaşlanmayı geciktirir. En hassas ciltler için bile uygun olan bu ürün yağsızdır.

FİYATI – 89 TL

 

 

 

 

BIODERMA PHOTODERM AR SPF 50

ar

 

UVA ve UVB ışınlarına savaş açan bu ürün güneş yanmalarına karşı oldukça etkili. Cildin erken yaşlanmasını önleyerek cildin daha canlı görünmesini sağlar. Özel patentli Hücresel Bioprotection formülü cilt hücreleri için koruma sağlayıp zarar görmesini engeller. Ciltte oluşan kızarıklar ve alerjik ciltler için maximum koruma sağlar.

FİYATI – 54,38 TL

 

 

 

 

SEVGİLER..

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...