1 Ekim 2020 | Perşembe

Diş Beyazlatma Yöntemleri!

dis-balimiii_2

Bembeyaz, inci gibi dişlere sahip olmayı kim istemez ki? Dişlerimiz tükettiğimiz çay, kahve ve sigara gibi ürünler yüzünden dişlerimizi sarartıp hatta lekelere ortam çıkarabiliyor. Ne yazık ki diş hekimlerinin gerçekleştirdiği diş beyazlatma işlemleri bir süre sonra işlevini kaybedebiliyor. Sürekli bu işlemi yapmak da kullanılan beyazlatma ürünlerinin kimyasal içerikleri yüzünde diş minesini inceltip çiziklere neden olabiliyor. O yüzden gelin birlikte evde kolaylıkla yapabileceğiniz ve düzenli bir şekilde devam edildiğinde iyi sonuçlar alabileceğiniz doğal diş beyazlatma yollarına bakalım!:)

 

İŞTE YÖNTEMLER

Karbonakarbonatli-su-ve-limon-suyu-ile-zayiflamat Kürü: 1 çay kaşığı karbonat ve karbonat kremsi bir hale alana kadar limon sıkınız. Hazırladığınız bu karışım ile dişlerini 3 dk boyunca iyice fırçalayınız. Ağzınızı çalkaladıktan sonra daha ilk sefer de farkı göreceksiniz. Fakat karbonatın diş minesine zarar verebileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak haftada 1 bu işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

 

 

 

1015920_620x413Kahve Kürü: Bu sefer 1 çay kaşığı kahve ile yine kahve kremsi bir hal alana kadar limon suyu ekleyiniz. Hazırladığınız bu karışım ile dişlerinizi fırçalayınız. Haftada 1 bu işlemi gerçekleştirerek uzun vade de sararmalara elveda edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

adacayinin-cilde-ve-saca-faydalari1Adaçayı Kürü: 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı tarçın ve karışım kremsi bir hal alana kadar adaçayı ekleyiniz. Daha sonra dişlerinizi bu karışım ile fırçalayınız. Düzenli uygulamada farkı göreceğiniz kesin!

 

 Sararmalar gülüşünüze engel olmasın, sevgiler..

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...