1 Ekim 2020 | Perşembe

Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Öksürük özellikle mevsim geçişlerinde yaşanılan ve kişiyi olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Öksürük hafif ve şiddetli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İiddetli öksürük, normal öksürüğün ikinci aşamasıdır. İkinci aşama gelmeden öksürüğe iyi gelecek olanları alarak bu sorunumuzdan kurtulabilir yapmanız gerekenler ;

Sabah, aç karınla bir bardak ılık süte bir yemek kaşığı bal ve ya pekmez katın ve için. Bu karışımdan günde iki defa içmelisiniz. Nane çayı, nane çayı için bir yemek kaşığı kuru nane ve ya taze nane de olabilir. Bir adet limon ve sonradan eklenmek üzere bir yemek kaşığı bal, doğal öksürük tedavisi için ana malzemelerimiz. İlk önce iki su bardağı suya bir yemek kaşığı kuru nane ve bir adet limonu 6 parçaya bölüp küçük bir cezvede 15 dakika kadar kaynatın. Ardında ılık bir duruma geçince karışım bir çay bardağı bu karışıma bir yemek kaşığı bal ilave edin ve için bu karışımı günde 3-4 defa içebilirsiniz. Oldukça yarar sağlayan ve öksürüğü geçirten bir karışımdır. Pişen yemeğin suyu örneğin ocakta pişen pilavın suyu, makarna suyu, et, tavuk suyu gibi yemeklerin suyundan birkaç kaşık için bu çok iyi gelecektir öksürüğe.

Çorbalar özelikle sebze ve tavuk suyu ile yapılan çorbaları içebilirsiniz.  Ilık su için su içerken içine birkaç damla limon suyu ekleyin limon suyu öksürüğe iyi gelir. Bitki çaylar oldukça yarar sağlar, papatya çayı, ıhlamur, kuş burnu, meyve çayları, bal karışımlı çaylar bunları için.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...