20 Ağustos 2021 | Cuma

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Mide bulantısı günlük hayatta çok çeşitli sebeplerle yaşayabileceğimiz bir durumdur. İstifra etme hissi kişiyi zor duruma sokabilir. Bu nedenle önlemek için basit ve etkili yöntemler kullanarak bu durumu çözmek gerekir. 
Öncelikle odanızın camını açın ve temiz havayı ciğerlerinize çekin. Bu sizi rahatlatabilir. 
Bulantı arttığı anda nane yaprağı çiğnemek veya nane çayı içmek ferahlık hissi verecektir. 
Elma yiyerek mide bulantınızın önüne geçebilirsiniz. Elma lifli yapısıyla mide bulantısına neden olan toksinleri hızla vücuttan uzaklaştırır. 
Mide bulantısı hissettiğiniz zaman bol bol su için. Mide bulantısının nedeni sıvı kaybı olabilir, su içmek bulantıyı geçirir.

Karnınız açken mide bulantısı daha şiddetli olur. Bu nedenle ağır olmayan ve kokusu baskın hissedilmeyen yiyecekleri az da olsa tüketmek kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. 
Zencefil, hamilelik bulantıları dahil hemen hemen bir çok bulantı için şifa kaynağıdır. Günde 3 bardak zencefil çayı tüketin ve mide bulantısından kurtulun. 
Kuruyemiş, protein eksikliğinden kaynaklanan mide bulantılarını kesmek için en uygun besindir. Fındık, fıstık ve badem gibi kuruyemişleri mide bulantısı arttığında tüketmelisiniz.

Tavuk suyu çorbası, daha çok kış günlerinde yaşanan soğuk algınlıklarında kullanılır. Ancak mideniz bulanıyorsa 2 3 parça tavuğu haşlayın ve suyundan 1 bardak kadar tüketin. Yağlı olması açısından midenize ağır geleceğini düşünebilirsiniz. Fakat az miktarda tükettiğiniz tavuk suyu mide bulantınıza fazlasıyla iyi gelecektir. 
Limon, hamilelik bulantıları için tercih edilen bir besindir. Hem kokusu hem de tadı mide bulantısını bastırmaya yardımcı olur. Eğer limonu yiyemiyorsanız demlediğiniz zencefil çayıyla birlikte de tüketebilirsiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...