5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Lavantanın Saça Faydaları Nelerdir ?

Lavantanın Saça Faydaları Nelerdir ?

Lavanta her şeyden öte kendisine has olan kokusu ve etrafa yaydığı iştah açıcı kokusu ile saçlara muhteşem bir koku verecektir. Bir lavantanın saç derisi üzerinde gözlenen en büyük etkisi sizler arasında da bilindiği gibi saç dökülmesini büyük ölçüde engellediğidir. Ve ileriki yaşlarda karşılaşacak olduğunuz kellik problemlerini ortadan kaldırır. Lavanta, kokusu ile bile huzur veren bir etkiye sahip olmasından dolayı kokusu ile sizleri stresten uzak tutacak ve saç dökülmelerini birebir azaltacaktır.

Halk arasında da bilinen saçkıran hastalığı bir saçı tamamen bitiren bir hastalıktır ve lavanta yağı sizlerin bu hastalığa yakalanma olanağınızı yüzde sıfıra kadar düşürmektedir. Kendi yumuşak kokusu gibi masaj yapılan saç derisi köklerini ve saç tellerini bir hayli yumuşak hale getirecektir. Bu da daha güzel ve hoş gözüken saçlara sahip olmanıza büyük bir yardımda bulunacaktır.

Neredeyse her kesimden bireyin derdi olan, saçlarda gözüken kepek olayını tamamen ortadan kaldırarak bu durumu tamamen uzakta tutmaktadır. Alerjisi olmayan bir birey kullandığı zaman hem saçları oldukça parlak gözükecektir. Hem de saç ile ilgili yaşanabilecek olan her türlü problemlerden de sizleri uzak tutacaktır. Bir saçın oldukça sağlıklı gözükmesi ve adeta sırtınız üzerinde ahenk ile dans etmesi için en büyük etkiyi üzerinde taşıyan lavanta yağı, her saça mutlaka uygulanması gereken bir formüldür.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Yağlı Cilt İçin Maske Önerisi

Her cilt tipinde uygulanacak bakım ve kozmetik ürünleri birbirinden farklıdır. Özellikle kadınlar, bu kozmetik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...