1 Ekim 2020 | Perşembe

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Herkesin hayalidir; sağlıklı, pırıl pırıl, ışıl ışıl ve bembeyaz dişlere sahip olmak… Özellikle sigara, kahve ve çay alışkınlarına sahip olanlar ile düzenli diş bakımı yapmayanlar beyaz dişlerinin yerine sarı görünümlü dişlere sahip olur. Bazen düzenli fırçalamak da dişlerin beyazlamasında yetersiz kalabilir. Diş beyazlatma için satılan ürünlere ayıracak bütçeniz olmayabilir. Az maliyetle ve doğal ürünlerle evde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Evde dişlerinizi beyazlatmanıza yardımcı olacak doğal ürünler:

1- Limon ve karbonat: Karbonatın özellikle ev temizliği konusunda ne kadar marifetli olduğu artık son yıllarda iyice bilinmekte. Üstelik ev temizliğinin yanı sıra dişleri beyazlatmada da marifetli… Limon ve karbonattan elde edeceğiniz macunu haftada 1 kez dişlerinize nazikçe uyguladıktan sonra dişlerinizi fırçalamanız yeterli olacaktır.
2- Muz kabuğu: Muz kabuğunun beyaz kısmını dişlerinizle ovduğunuzda gözle görülür parlaklık ve beyazlık elde edebilirsiniz. Eğer evinizde muz yoksa portakal ve mandalina kabuğu ile de deneyebilirsiniz.
3- Çilek: Ezerek macun haline getirdiğiniz çilekle dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Ancak çilek asidik olduğu için, fazla kullanımı diş minenize zarar verebilir. Diş yapınıza ve hassasiyetinize göre haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.
4- Tuz: Karbonatın yanı sıra ev temizliğinde kullanılan bir madde de tuzdur. Dişinizi fırçalarken macunla tuzu karıştırıp fırçalayabilirsiniz.
5- Karbonat: Karbonatı tek başına diş temizliğinde de kullanabilirsiniz. Suyla biraz karıştırarak macun haline getirdiğiniz karbonatı dişlerinizi beyazlatmak için fırçalayarak kullanabilirsiniz.

Bu doğal yöntemlerin yanı sıra dişlerinizi günde en az 2 kere fırçalamayı unutmayınız.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...