1 Ekim 2020 | Perşembe

Cilt Lekelerine Etkili Yöntemler

Cilt bakımı, özellikle kadınların vazgeçilmez uğraşlarından biridir. Hemen hemen bütün kadınlar bu konuya özen gösterirler ve para harcamaktan kaçınmazlar. Unutmayın ki cilt tipinize uygun bakım ve kozmetik ürünleri kullanmanız çok önemlidir. Aksi takdirde cildiniz olumsuz tepkiler de verebilir. Özellikle cildiniz sorunlu ciltlerdense çok daha dikkatli davranmalısınız. Örneğin cildinizde çok fazla leke varsa buna uygun ürünler kullanmalı ya da doğal maskelerden faydalanmalısınız. Bu lekeler, cildinizi olduğundan daha cansız, bakımsız ve kirli gösterebilir. Bu yüzden mutlaka önleminizi almalısınız. Güneş lekeleri, en fazla görülen cilt lekelerinden biridir. Özellikle yaz aylarında, beyaz tenli kadınlarda daha sıklıkla görülür. Ultraviyole ışınlarının da etkisiyle oluşan bu güneş lekelerinde hem lazer tedavisi hem de doğal tedaviler kullanılabilir.

Cilde iyi gelen karışımlar, eczaneden satın alabileceğiniz solüsyonlar kullanılabilir. Doğal yollarla cilt tedavisi yapmak istiyorsanız da karbonat maskesini önerebiliriz. Bu maske için 1 yemek kaşığı süzme yoğurt, 1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 çay kaşığı karbonat kullanabilirsiniz. bu malzemeleri karıştırıp özellikle lekeli bölgelere sürün. Cildiniz çok hassassa 5 dakika, eğer normal bir ciltse 25 dakika bekleyip ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bunun dışında cilt lekeleriniz için limon maskesi de kullanabilirsiniz. Bunun için yine 2 kaşık yoğurt, 1 kaşık bal 1 kaşık limon suyu kullanılabilir. Yapacağınız karışımı haftada bir kez cildinize uygularsanız, cilt lekelerinden kurtulduğunuzu görürsünüz. Bu maskeyi suratınızda 15 dakika beklettikten sonra yine ılık su ile temizleyebilirsiniz. Son olarak sizlere çilek maskesi önereceğiz.

Bunun için de 5 adet çilek ve 2 yemek kaşığı süt kullanabilirsiniz. Çilekleri ezip püre haline getirdikten sonra 2 yemek kaşığı sütü ekleyin. Cildinize masaj yardımıyla yayacağınız bu maskeyi, 20 dakika sonra ılık suyla temizleyebilirsiniz. Bu doğal ürünler sayesinde lekelerinizden kurtulmanız çok daha kolay olacaktır.

 

Büşra DEMİRTAŞ

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...