5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Sağlık ve Yaşam / Sağlık / Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir ?

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir ?

Sevgili hanımlar ve beyler burun tıkanıklığı hem çocuklarda hem de büyükler de sıkça görülen bir sorundur. Grip ile birlikte görülen bu sorun geceleri daha sık yaşanmaktadır. Bu da uyku sorunlarına yol açar. Burun tıkanıklığının kısa sürede tedavi edilmesi rahat nefes alımı ve huzurlu bir uyku için oldukça gereklidir. Burun tıkanıklığına iyi gelen bir çok fısfıs bulunmaktadır. Bir çok hekim burun tıkanıklığı sorununa fısfıs ile çözüm bulmaktadır. Grip döneminde burun tıkanıklığı sık sık yaşanabilir. Eczaneden temin edeceğiniz burun tıkanıklığına iyi gelen fısfıs ile bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz.

Ayrıca terlemek ve kendinizi sıcak tutmakta burun tıkanıklığını açmaya yardımcı olur. Battaniyenin altında yaklaşık bir saat gibi bir süre yatmak burnun açılmasına ve akmasına yol açacaktır. Bu yöntem ile ilaç kullanımına gerek kalmadan da burun tıkanıklığını giderebilirsiniz. Ayrıca burun bantları da burnunuzu açmaya yardım olacaktır. Bu süreç içinde sigara gibi kötü kokulu ve zararlı şeylerden uzak durmalı, sigara kokusunun bulunduğu mekanlarda dahi bulunmamalısınız. Yaz mevsiminde iseniz ya da deniz kenarında yaşıyorsanız deniz tuzu da burun tıkanıklığı için birebir bir ilaçtır. Sabah ve akşam olarak günde iki kez deniz suyunu burnunuza çekmeniz burnunuzun açılmasına yardımcı olacaktır. Grip olduğunuz süre boyunca burun tıkanıklığı riski de olacaktır. Bu nedenle kendinizi üşütmemeye, vücudunuzu sıcak tutmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca nemli ortamlarda bulunmak burnunuza iyi gelecektir. Burun tıkanıklığı için bitkisel bir çözüm yolu ararsanız papatya çayı da burnunuzun açılmasına yardımcı olacaktır.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Bitki Çayı Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitki Çayı Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bitki Çayları Neden Tüketilmektedir ? Kadınlar tarafından bitki çayları kullanımı oldukça fazla olmaktadır. Çünkü bitki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...