1 Ekim 2020 | Perşembe

Böbrek Taşlarını Düşürmenin Yolları

Kendi kendimize yapabileceğimiz bazı formüller var. Önce size bunlardan bahsetmek istiyorum:

Su içmek böbreklerimize çok faydalı. Günlük su ihtiyacımız olan 2-2,5 litre suyu içersek böbreklerimizin ihtiyacını karşılamış oluruz. Sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz, içinde kafein bulunan maddelerden uzak durmalıyız kahve, çay vb. Sağlıklı spor da atlanmaması gereken bir diğer husus.Yürümek, bol bol egzersiz yapmak. Kısaca hareket edin. Bu yeni oluşabilecek taşlarınızı engeller ve taşlarınızı dökmede yardımcı olacaktır.

Bitkisel besinlerimizide kullanabiliriz. Bunları sayacak olursak: Kiraz sapı, ayrık otu, mısır püskülü kaynatıp içebilirsiniz araştırma yaparak başka bitkisel formüller bulabilirsiniz. Tuz tüketmekten kaçının gerekiyorsa yemeklerimizden tamamen çıkarın, yediğimiz yiyeceklerin öz yapısındaki tuz size yetecektir. Yetişkinlerin tuz kullanması zaten sakıncalıdır. Hızlı kilo alıp vermekte olanlarda böbrek taşları artabilir. 5 mm altında olan böbrek taşlarında yukarıda yazdığımız formüller işe yarar, üstü taşlarda bu formüller işe yaraması pek olası değildir. Bu taşların büyüklüğü arttıkça ilaç tedavisi kullanılabilir. 4 mm altındaki taşların kendiliğinden düşebildiği de bilinen bir gerçektir.

Bazı kaynaklara göre limonata tüketiminin böbrek taşlarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Limonatadan bahsedecek olursak sıvı ihtiyacının bir bölümünde limonata tüketilmelidir. Bu konu hakkında daha detaylı bir şekilde araştırma yapmanız mümkündür. Yalnız unutmamak gerekir bunlar acılarınızı dindirmenizde yardımcı olacaktır. Uzman desteği almayı unutmayınız. Börek taşı ameliyatlarında yeni tedavi yöntemleri ülkemize gelmiştir ve yenilikler devam etmektedir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...