1 Ekim 2020 | Perşembe

Baş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Baş ağrısı her yaşta başımıza gelebilecek bir şeydir. Baş ağrısının bir çok nedeni olabilir ve buna göre çözüm bulunabilir. 
Uzun bir süre su içmediyseniz susuzluk baş ağrısı yapar ve büyük bir bardak su bazen başınızın ağrısını geçirmekte etkili yöntem olabilir. 
Işığın baş ağrısını tetiklediği söylemini bir çoğumuz duymuşuzdur fakat cesaretinizi toplayıp açık havada yürüyüş yaparsanız bu yöntemde etkili olabilir. 
Baş ağrınız stresten kaynaklanıyorsa eğer bu yöntem size çok iyi gelecektir. Bir yere boylu boyunca uzanıp şakaklarınıza küçük daireler şeklinde masaj yapabilirsiniz. 
Sıcak duş veya soğuk suyla yıkanmış bir bez yada buz yardımı ile soğuk tedavi yapabilirsiniz. 
Beslenme uzmanları, balık yağı ve muzunda baş ağrısına fayda sağlayan besinler olduğunu söylemektedir.

Baş ağrınız çok şiddetli ise en yakın sağlık kuruluşuna gidebilir bir hekim gözetiminde ilaç da kullanabilirsiniz. Her baş ağrınız olduğunda bir hekime danışmadan ilaç kullanmanız sağlıklı değildir, bu yüzden elinizden geldiğince ilaçlardan uzak durmaya çalışmalısınız. 
Baş ağrınızı hafifletmek için spor yapabilirsiniz mesela bu yüzmek, koşmak, yürümek olabilir. Yastığınıza bir kaç damla lavanta kokusu damlatıp uzanmakta baş ağrınıza iyi gelecektir. 
Şayet migrenden dolayı bir baş ağrısı yaşıyorsanız sessiz ve karanlık bir ortamda dinlenmek size iyi gelebilir. 
Baş ağrısının bitkisel bir çözümü de vardır lavanta, melisa, papatya çayları sakinleştirici özelliğe sahip olduklarından baş ağrınıza iyi gelecektir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...