1 Ekim 2020 | Perşembe

Bademcik Şişmesi İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Bademcik sorunu sık sık tekrarlanan ve özellikle mevsim geçişlerinde kendini daha çok hissettiren sonbahar ve kış aylarında yatağa düşmemize neden olan bir sağlık sorunudur. Bademciklerinizi şiştiğinde yapmanız gereken evde doğal yollardan bu sorunuza çözüm bulmaktadır. Yapmanız gerekenler şunlardır;

Limonlu su, limon suyu iltihaplı bölgeye ve ağrılara iyi gelir yapmanız gereken bir bardak suyu iyice kaynatın ve ılınmasını bekleyin ardın da içine iki yemek kaşığı limon suyu ekleyin ve ilk önce gargara yapın bu karışım yarısı ardında kalan yarısını için günde iki defa bu karışımı yapın.

Tuzlu su, iki su bardağı su ve bir yemek kaşığı tuzu 5 dakika kadar kaynatın ardında ılık bir duruma geçince su günde 5-6 defa gargara yapın bu sudan boğaz da ki oluşan enfeksiyonların hızlı ortadan kalmasını sağlayacaktır.

Turp, bir adet turpu rendeleyin ve şişen bademciklerin üzerine koyun ve o bölgeyi bir tülbent ile sarın 15-20 dakika kadar bekleyin ardında alın ve günde bir defa bunu yapın 3 gün yeterli olacaktır iyileşmesi için.

Bal ve limon karışımı, iki yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı limon suyunu karıştırın ve için bu karışımdan günde üç defa için ağrıyı alacak ve bademcik şişmesine iyi gelecektir.

Ada çayı günde 2-3 fincan kadar aday çayı için ayrıca kuşburnu, kekik, papatya, böğürtlen ve birkaç dal nane ile bir litre suda kaynatın ve gün için de için. Karışım oranı her bitkiden bir tatlı kaşığı yeterli olacaktır. İçmeden önce bir fincan bu karışımdan bir çay kaşığı bal katın hem tat verecek hem de bademciklerin şişmesine bal iyi gelir.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Desenli Maske Çeşitleri

Korona virüsü sonrasında maske satışlarında herkesin gördüğü inanılmaz bir artış gözlemlenirken bu durum yanında moda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...