1 Ekim 2020 | Perşembe

Yağlı Ciltler İçin Yüz Maskesi Tarifi

Günümüzde yağlı ciltler için doğal yağ azaltıcı ve doğal maskeler bulunmaktadır. Pahalı kozmetik ürünlerinin dışında kullanabileceğiniz doğal ürünlerle cildinizin yağ aranını dengeleyebilirsiniz. Yağlı cilt, genelde hormonların dengesizliğinden dolayı görülür. Yağlı ciltte yağ üretimi artar ve yağlı ciltlerin en büyük problemi sivilce, akne ve siyah noktalardır. Yağlı cildin oluşmasının başlıca sebepleri kalıtım, çevre koşulları, hormonsal dengesizlik, beslenme ve yaş ilerlemesidir. Yağlı cildin bu kadar dezavantajı var fakat yaşlanma sürecini yavaşlatması, kırışıklıkları önlemesi gibi bir avantajı vardır. Cildiniz için en önemli ve ilk yapılması gereken şey temizliktir. Yağlı cilde sahipseniz günlük cilt temizliğinizi ihmal etmemeniz gerekiyor. Yüzünüzü yıkadığınız su kesinlikle ılık olmalıdır. Ilık su cildiniz de bulunan yağın temizlenmesini ve kolay çözülmesini sağlar. Cilt temizliğin de alkol içeren ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız. Alkol içermeyen bir tonik yüzünüzde ki yağ tabakasından kurtulmanıza ve gözeneklerinizin temizlemesine yardımcı olur. Cildinizi yağ içermeyen nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz.
Yağlı cildiniz için evde uygulaya bileceğiniz doğal bakım maskelerini kullanabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta ve Salatalık Maskesi ;

Malzemeler ;

  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 çay kaşığı kil
  • 1 tatlı kaşığı salatalık suyu
  • 4 damla limon suyu

Tüm malzemeleri karıştırın ve krem kıvamına getirin. Göz çevreniz dışında tüm yüzünüze sürün. 15 dakika bekletin ve önce sıcak su sonra da soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maske cildin parlamasını engeller, daha güzel ve canlı görünmesini sağlar. Hafta da 1 kere uygulayabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Kil Maskesi ;

Malzemeler ;

  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 4 tatlı kaşığı maya
  • 2 yemek kaşığı kil

Maya ve suyu bir kapta eritin ve şekeri ilave edin iyice karıştırın. Kili kıvam alana kadar karıştırın ve diğer karışımla birleştirin. Yaptığınız maskeyi 15 dakika bir kenarda dinlendirin ve cildinize sürün. Yarım saat yüzünüz de bekletin ardından bol ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maskeyi 2 hafta da 1 kere uygulayın.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Nişanda giyilebilecek elbise modelleri

Nişan Elbise Modelleri

2020 yılında Covid-19 başta olmak üzere çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu pandemi süreci bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...