5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Moda / Makyaj / Sıkça Yapılan Makyaj Hataları

Sıkça Yapılan Makyaj Hataları

En sık yapılan makyaj hatası kendi ten rengine uygun olmayan tonları kullanmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi, kadınların kendi ciltlerini doğru tanımamalarıdır. Cildinizi yalnızca esmer, sarışın, kumral ya da kızıl olarak sınıflandıramazsınız. Bu kaba sınıflandırmanın içinde de, her kadının kendine has özellikleri bulunur. Bu özelliklere uygun makyaj yapabilmek de bol bol makyaj yaparak, farklı ruj ve far tonlarını birlikte deneyerek size en çok yakışanı bulmaktan geçer. Klasik bilinen uyumlardan farklı olarak sizin göz renginize, yüz biçiminize ve saç şekliniz ve renginize en güzel giden makyaj türünü bulmanız gerekir.

Bir diğer sık yapılan hata ise, çok fazla allık sürmektir. Bir çok kadın özellikle kış aylarında, soluklaşan yüzlerini daha canlı ve taze göstermek ister, bu nedenle de bol bol allık sürerler. Ancak fazla allık sizi olduğunuzdan daha yapay ve yaşlı gösterecektir. Cildinizi renklendirmek için allık yerine ışıltılı tonlarda ruj ya da parlatıcıları ya da sim içeren rimelleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Eğer mutlaka allık kullanmak istiyorsanız, gözlerinizin kenarına, yüzünüzün dış kısmına sürmeniz direk yanaklarınızın üstüne sürmenizden daha çok işe yarar. Bir diğer sık yapılan makyaj hatası ise pudra kullanmadan fondöten sürmektir. Fondöten, cildinizdeki lekeleri, sivilce izlerini ya da diğer çeşitlerdeki kusurları kapatmanızı sağlar ancak yalnız fondöten kullandığınızda yüzünüz donuk ve soluk görünür. Fotoğraflarda ve güneş ışığında çok parlar. Fondöten üzerinde bir parça pudra kullanmak bu durumu düzeltmenizi sağlar.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpiklerin Kullanımı Özel günlerde güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanların etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...