1 Ekim 2020 | Perşembe

Retro Saç Modelleri

retro-sac-modelleri

Son dönemlerde eski zamanlara dönüşler yapılması moda haline geldi. Bu akımın birçok sektöre yansıması yapıldı ve yapılmaya devam etmektedir. Eskiye dönüşlerin yapıldığı bu tarzın adına retro denmektedir. Altmışlar, seksenler, doksanlarda birçok değişik özgün çalışmalar yapıldı. Bu özgün tarz günümüze uyarlanarak çok şık tasarımlar oluşturulmaktadır. Bayanların çok değer verdikleri saçlarına da eskilerin değişik tarzları bir anda yansımaya başladı.

Retro saç modelleri genel olarak maşa ile yapılan çeşitli değişik özgün modellerden oluşmaktadır. Eski Türk filmlerindeki asil kadınlar gibi güzel saç modelleri, retro havanın tam olarak estiği modellerdir. Uzun saçlı bayanlar saçlarının tamamını toplamadan maşa yardımıyla, dip kısımlara maşa değdirmeden baştan on santim ileriden uçlara kadar dört beş adet dalga oluşturarak retro tarzında şık bir saç modeli oluştururlar. Retro tarzını oluştururken saçları sağ ya da sol taraftan ayırmak gerekecektir.

Saçların ayrıldığı bölgeye denk gelen saçlardan büyük tutam alınıp, kıvrılarak çok şık bir görüntü oluşacaktır. Kısa saçlı bayanlar retro tarzı saç modellerini oluştururken; saçlar dalgalı görünecek şekilde kıvrılır, başın ön kısmındaki tutamlar yüze denk gelecek şekilde dalgalar belirginleştirilerek hoş bir görüntü oluşturulacaktır. Toplu saç modelleri oluşturulurken dalgaların baş üzerinde bir tümsek oluşturulmasına dikkat etmek önemlidir. Bu dalganın yönünü belirlemek için tel toka yardımıyla sıkmadan rahatça şekil vermek gerekecektir.
Retro tarz saç modelleri oluşturmak, belirli kriterlere uyarak değişik modellerde toplamak bir süre sonra çok kolay hale gelecektir.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Kolay Yapılabilen Bayan Saç Modelleri

Kolay ve basit şekil de yapılan saçlar hepimizin ortak isteği şüphesiz. On dakika da hazır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...