1 Ekim 2020 | Perşembe

Balıksırtı Örgü Saç Modelleri

Klasik saç modellerinden sıkılan bayanlar için balıksırtı örgü modelleri ile çeşitli saç modelleri oluşturulabilir. Balıksırtı örgü modelleri; saçlarda değişikliğe gitmede iyi bir alternatif olacaktır. Balıksırtı saç örgü modellerinin farklı tasarımları günlük hayatta bile kullanılarak, şık bir hava yaratacaktır. Balıksırtı saç modellerinin görünüşü, oluşturulmaları zor gibi görünebilir fakat balıksırtı modellerini oluşturmak belli bir süre sonra çok kolay gelecektir.

Balıksırtı örgü saç modelinin en basit modeli şöyle oluşturulur; saçın tepe kısmının ortasından bir tutam alınıp düz örgü ile işe başlanır, kenardaki saçlar istenilen kalınlıkta alınıp örgüye dahil edilir. Bu balıksırtı örgü modeli üzerine çeşitli orijinal fikirler eklenerek çeşitli değişik modeller oluşturulabilir. Balıksırtı örgü modellerinin kurdele, renkli saç tokaları ve saç lastikleri ile renk verileceği unutulmamalıdır. Balıksırtı örgü saç modellerinde değişiklikler oluşturmanın diğer yolu da saç kıvrımlarını belirlemektir.

Balıksırtı saç örgülerinde tutamın kalınlık ve inceliği; çeşitli değişik modellerin oluşmasının bir başka yoludur. Bu tarz saç örgü modelleri topuzlara uyarlanarak çeşitli şık saç tasarımlarının oluşması sağlanabilir. Küçük çocuklar için balıksırtı modelleri oluşturulurken tercihen renkli tokaların kullanılması, çocuk enerjisine uyum sağlayacaktır. Saç çizgisinin balıksırtı saç örgüsüne başlanmadan önce belirlenmesi, örgüde karışıklık çıkmasını önleyecektir. Tarak yardımı ile balıksırtına başlanmadan önce; göz ayarı ile örgülerin yapılacağı bölgelerin belirlenmesi, şık tasarımların oluşmasını sağlayacaktır. Arkadaş davetlerine , özel günlere değişik saç modeli ile gitmek isteyen bayanlar için balıksırtı saç örgü modelleri bire birdir.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Kolay Yapılabilen Bayan Saç Modelleri

Kolay ve basit şekil de yapılan saçlar hepimizin ortak isteği şüphesiz. On dakika da hazır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...