1 Ekim 2020 | Perşembe

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir ?

Saçlar genetik olarak dökülüyorsa çare bulmak zordur fakat beslenme, stres, hava şartları gibi nedenlerden dökülen saçlar için çözüm doğal yağlarda. Saç derisinde oluşan kuruluğu zeytinyağı kullanarak gidermek mümkün. Zeytinyağ saç köklerini ve zayıflayan saçları besleyerek, saça doğal parlaklık vererek yumuşatır. Saçların aşırı yağlanmasını engellemek için çay ağacı yağı kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağı mantar, egzama gibi saç derisinde ki kuruluk nedeniyle oluşan sorunları azaltır ve saçı nemlendirir. Saçınızın çok çıkmasını ve kısa süre de uzamasını istiyorsanız Lavanta Yağı kullanmalısınız.

Dulavraotu Yağı saç diplerine uygulanır ve saç dibi yumuşayarak saçın uzamasına yardımcı olur. Yetersiz ve yanlış beslenme sebebiyle vitamin eksikliğine bağlı saç dökülmesi meydana gelir. Bu sebeple beslenmenize dikkat etmeniz gerekir. Doğru uygulayacağınız beslenme programı ve yanında yapacağınız saç bakımı sayesinde saçlarınızın sağlığına kavuşmasına yardımcı olursunuz. Saçlarınızın dökülmesi için orta da bir sebep yoksa, başka bir hastalığın da olabileceğini düşünmeli ve bir doktora başvurmalısınız. Bazı yeşil yapraklı sebzeler, demir bakımından zengindir ve demir eksikliği nedeniyle dökülen saçlarınızı durdurur. Demir eksikliği saçın incelmesine ve dökülmesine neden olur. Günlük olarak bol miktar da yeşil yapraklı sebze yemeğe özen gösterin. Bir çok meyve C vitamini açısından zengindir. C vitamini güneşin zararlı ışınlarından ve hava kirliliği sebebiyle yıpranan saçlarınızı korur.

C vitamini içeren ve sıklıkla tüketmeniz gereken meyveler; Portakal, karpuz, greyfurt, çilektir. E vitamini, sülfür ve esansiyel yağ asitleri içeren kuru yemişler, saçların uzamasında oldukça etkilidir. Fındık, ceviz, badem gibi kuru yemişler saça parlaklık verir, yer fıstığı da saç dökülmesini engeller. Yoğurt kalsiyum ve protein açısından zengindir. Saçın uzamasın da yardımcı olur ve sindirim için de çok faydalıdır. Hayvansal gıdalardan protein almaktansa fasulyeden protein almanız saçlarınız için daha iyidir. Fasulye protein açısından zengindir ve saçlar için gerekli olan proteine sahiptir.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Düğün Modasında Bu Seneki Trendler

    İnsanların hayatlarında belli dönüm noktaları bulunmaktadır. Doğum, sevilen insanla evlilik ve yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...