5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Moda / Makyaj / Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Her kadın el bakımına önem gösterir. Bizlerde el bakımı olarak manikür, pedikürün yanında tırnakların güzelliği ve bakımlı görünmesi için oje uygulaması yaparız. Oje sürmek her kadının yapabileceği bir eylemken, oje sürülen her tırnak aynı güzelliğe sahip olmaz. Ojeli tırnakların daha güzel, bakımlı ve canlı görünebilmesi için birkaç öneriyi gelin sizlerle paylaşalım.

Maviden siyaha, kırmızıdan mora, pastel renklerden krem rengine kadar pek çok renge sahip olan ojeleri hem mevsimine uygun hem giyimimize uygun doğru yerlerde kullanmak oldukça önemlidir. Kırmızı ojeyi genellikle her klasik giyime uygulayabiliriz. Kırmızı rengi ojeler, tırnakları asi, özgür ve şık göstermektedir. Pastel renge sahip ojeleri genellikle yazın rengarenk giyimlerimizde kullanırken, kış mevsiminde de nadiren de olsa tercih edilmektedir. Son yılların belki de en moda ojelerinden birisi mat ojelerdir. Kışın rahatlıkla uygulanan mat koyu renk ojeler yazın giyimimizle uygun gitmeyebilir. Buna göre mevsimlerde ve giyimimizde önemli bir yere sahip olan ojeleri renklerine göre kararlı ve uygun seçmeliyiz.

Oje sürmenin püf noktalarına değinecek olursak; ilk yanlışlardan birisi fırçanın bol miktarda ojeyle olmasıdır. Fırçayı tamamen doldurmayacak uygun miktarda oje almamız gerekmektedir. Yeterli miktarda alınan ojelerle tırnağımızda katman oluşmasını ya da taşmaya neden olmasını engellemiş oluruz. Tırnağımıza süreceğimiz ojeyi, tırnağımızın tam ortasından başlayıp, daha sonra sağ ve sol kısma sürüp, oje sürme işlemini tamamlayabiliriz. Oje taşma problemi yaşıyorsanız, kulak çubuğuna damlatacağınız birkaç damla asetonla taşan ojeleri temizleyebilirsiniz. Koyu renk oje tercih edecekseniz ilk olarak tırnak cilası sürmelisiniz. Tırnak cilasının üstüne sürülen koyu renk ojelerin hem sürülmesi hem çıkarması daha kolaylıkla yapılacaktır.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpiklerin Kullanımı Özel günlerde güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanların etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...