30 Eylül 2020 | Çarşamba

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpiklerin Kullanımı

Özel günlerde güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanların etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına kullandıkları ürünler takma kirpiklerdir.

tekli-takma-kirpik-nasil-takilir.jpg

Özellikle kısa veya seyrek kirpik yapısına sahip bayanların dolgun ve uzun kirpik görünümüne kavuşabilmeleri için tercih sebebi olmaktadır. Takma kirpikler bir makyöz tarafında takılabileceği gibi evde kendinizin de takma şansı bulunmaktadır. Takma kirpikler farklı model ve yapıda piyasada bulunmaktadır.

takma-kirpik-kac-kez-kullanilir.jpg

Takma kirpiklerin bazıların gerçek insan saçından üretilirken bazıları suni malzemelerden üretilir. Bazı kirpik modelleri tek tek takılırken bazıları bütün halinde takılır.

Takma Kirpikler Nasıl Yapıştırılır?

Tekli takma kirpik nasıl takılır? Tekli takma kirpiklerin takılması bütün halinde olan kirpiklerin takılmasına göre daha fazla uzmanlık gerektirir.

takma-kirpik-nasil-cikarilir.jpg

Takma kirpikler satılırken yanında yapıştırıcısı da bulunur. Öncelikle kirpiğin uzunluğunu doğal görünmesi için kendi kirpiğinize göre oranlayarak kısaltmalısınız. Kirpiğin arka kısmındaki şeride yapıştırıcı sürülüp birkaç saniye bekledikten sonra cımbız yardımıyla göz kapağınıza yerleştiriniz.

takma-kirpik-nasil-takilir-cikarilir.Jpeg

Kuruması için gözünüz açık bir vaziyette bekleyin. Tek parça halinde olan kirpiklerde ise kirpiğin arkasındaki şeride yapıştırıcı sürülerek birkaç saniye beklenir. Ardından göz kapağına yerleştirilir ve aynı şekilde kurutulur.

Takma kirpikler yatmadan evvel mutlaka çıkarılmalıdır. Peki, takma kirpik nasıl çıkarılır? Kirpiklerinizi yavaş hareketler ile cımbız yardımıyla çıkarabilirsiniz.

takma-kirpik-takmanin-puf-noktalari.jpg

Takma kirpik kaç kez kullanılır? Çıkardığınız kirpiği yapıştırıcısı ile birlikte saklayarak birkaç defa kullanabilirsiniz. Ancak kalitesiz kirpikler kolay deforme olabilir bu durumda tekrar kullanamayabilirsiniz.

 takma-kirpik-uygulama-resimli-anlatim.jpg   takma-kirpik-onerileri.jpg

nasil-takma-kirpik-takilir.jpg

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Gelin Makyajı İçin Tüyolar

Gelin makyajı çok önemli bir konudur. Her genç kız bir gün gelin olmak ister ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...