1 Ekim 2020 | Perşembe

Doğal Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler!

DOĞAL EV YAPIMI MAKYAJ TEMİZLEYİCİLER

        Makyaj biz kadınların en ayrılmaz parçası. Küçüklükten annelerimizi gözlemleyerek biz kadınlar da oluşan bu merak neredeyse bizleri ele geçirmiş durumda. Her kadın neredeyse her gün farklı makyaj malzemeleri ile daha iyi gözükmek veya bazı cilt sorunlarını kapatmak amacıyla makyaj ürünlerine başvuruyor. Markalar tarafından her gün yeni makyaj malzemeleri mağazalarda yerini alıyor. Eee biz kadınlarda ki merak güdüsü de her malzemeyi denetmeye sürüklüyor.:) Markaların birçok farklı makyaj malzemeleri piyasa da var olduğu gibi makyajı temizlemek, cildimizi arındırmak gibi birçok ürünü de mevcut (makyaj temizleme suyu, sütü vb.) Fakat ne yazık ki makyaj temizleme ürünleri de en az makyaj ürünleri kadar kimyasal içeriği sahip. Zaten makyaj malzemelerinden fazlasıyla cildimize zarar veriyoruz. Bu yüzden size bu yazımda kendiniz evde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal makyaj temizleme tarifleri vereceğim. 

  1.TARİF

Malzemeler: evde-gul-suyu-yapimi 

½ çay bardağı zeytinyağı
½ çay bardağı gül suyu

 

      Yukarıdaki ölçülerdeki zeytinyağı ile gül suyunu bir şişede iyice çalkalayınız. Bu yüz temizleme karışımında en önemli husus zeytinyağı ve gül suyunun eşit miktarda olmasıdır. Karışım makyajınızı temizlemenin yanı sıra cildinizi de nemlendirecektir. Unutmadan söyleyelim zeytinyağı ve gül suyu birbirine karışmadığı için her kullanımdan önce hazırladığınız karışımı çalkalamayı unutmayınız!

 

    2.TARİF

Malzemeler: 

1 adet yeşil elma

500 gram sütfruit-segments-apple-orange

1 yemek kaşığı badem yağı

 

        Öncelikle yeşil elmamızı rendeleriz. Daha sonra rendelediğimiz bu elmayı süt ile iyice karıştırarak yoğurup suyunu çıkarıtırız. Elde ettiğimiz karışımın suyunu süzerek daha sonra bu karışıma 1 yemek kaşığı badem yağı ekleyerek iyice çalkalarız. Makyaj temizleyicimiz hazır!:)

                                                                                                                                                                      SEVGİLER..

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Mat Ruj

Mat Ruj

Hemen hemen her kadın son zamanların trendi olan mat rujları kullanmaya bayılıyor. Sürekli ruj tazeleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...