5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Moda / Makyaj / Makyaj Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makyaj Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Makyaj doğru yapıldığı zaman bir kadını olduğundan güzel ve bakımlı gösterir. Ancak makyaj yanlış yapıldığı zaman da kişiyi kötü gösterir. Bu yüzden makyaj doğru yapılmaya özen gösterilmelidir. Örneğin makyaja başlamadan önce yüzün kesinlikle temiz olması gerekir. Yüz temiz olmadığı zaman makyaj yüzde çok kötü görünecektir. Makyaj temizleme jelleri kullanılmalıdır. Ayrıca makyaja başlamadan önce de yüzün iyice nemlendirilmesi gerekir. Eğer önemli bir yere gidecekseniz ve makyajınızın da çok güzel olmasını istiyorsanız yüzün iyice dinlenmesine dikkat ediniz.

Dikkat etmeniz gereken başka bir noktada makyaj malzemeleriniz temiz olması ve bayat olmamasıdır. Makyaj malzemelerinin ten rengine göre yapılmalıdır. Makyaj renkleri de yine makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar arasında gelir. Makyaj yaparken yüzünüzü iyice tanımanız gerekir. Yüz şekline göre makyajın sürülmesi de gerekir. Örneğin allık sürülünce elmacık kemiklerinizin tipi çok önemlidir. Kullanacağınız makyaj fırçalarının yumuşak olmasına dikkat ediniz. Göz makyajı yaparken hassas olmanız gerekir. Çünkü gözler çok hassas organlarımızdır. Ve makyaj yaparken steril olmaya özen göstermemiz gerekir. Gözler çok dikkat çeken organlarımızdır. Bu yüzden de göz makyajının özenle yapılması gerekir. Küçük gözlere sahipseniz gözün iç kısmına süreceğiniz beyaz göz kalemi gözlerinizin daha iri görünmesine fayda sağlar. Ayrıca gözün arka kısmına çekeceğiniz eyeliner de gözlerin çekiciliği ortaya çıkaracaktır. Dudaklarınıza ruj yapmadan önce dudakların daha dolgun görünmesi için dudak kalemi ile önce şeklini belirleyiniz. Daha sonra da ruj kullanabilirsiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpiklerin Kullanımı Özel günlerde güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanların etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...