1 Ekim 2020 | Perşembe

Makyaj Temizleme Yolları

Makyaj bir bayanın güzelliğini en iyi ortaya çıkaran yöntemdir. Makyaj gün boyu bir insanı ne kadar güzel gösteriyor olsa bile onu akşam eve döndükten sonra çıkarması da bir hayli zor olan bir iştir. Fakat eğer yöntemlerini bilir iseniz bir hayli de kolay olan bir yoldur. Bunlardan bir kaçını aşağıdaki gibi sizler için sıralayabiliriz. Mesela makyajı en rahat çıkartan ve doğal olan yöntem vazelindir. Vazelini sadece göz makyajına uygulamayın. Bir parça vazelini elinize alarak yüzünüze güzel bir şekilde sürün.

Pamuk yardımı ile sildikten sonra size özel olan bir sabun ile de yüzünüzü yıkadığınız zaman kolay bir şekilde temizlendiğini de göreceksiniz. Farkı olan bir diğer yol ise bebek yağıdır. Bebek yağı hem besleme özelliğine de sahip olmasından dolayı yüzünüzdeki tahrişleri de yok eder. Ortalama dört ya da beş damla bebek yağını elinize damlatıp yüzünüze sürerek iki dakika bekletin. İki dakikanın sonunda pamuk ile silerek bir güzel yıkayın. Bir diğer yöntem ise zeytinyağıdır. Zeytinyağını pamuğa batırın ve yüzünüzü bir güzel silin. Sildikten sonra yıkayın ve kurutun.

Makyajdan eser kalmadığını göreceksiniz. Bu yöntemlerden en etkin olanlardan bir tanesi de baldır. Fazlaya kaçmadan parmak uçlarınız ile yüzünüzde ince bir tabaka olacak şekilde maske havasında sürün. Bir süre sonunda yıkadıktan sonra cildinizin beslenmeye başladığını da göreceksiniz. Bu yöntemleri beceremediğinizi düşünüyor iseniz en kolay olan yöntem yoğurt işlemine başvurun. Yoğurdu bir tabaka olacak şekilde yüzünüze sürün. Sürdükten beş dakika sonra yıkadığınız zaman hem cildinizin bir hayli yumuşamış hem de makyajdan arınmış olacağını göreceksiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Nişanda giyilebilecek elbise modelleri

Nişan Elbise Modelleri

2020 yılında Covid-19 başta olmak üzere çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu pandemi süreci bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...