1 Ekim 2020 | Perşembe

Göz Şekline Göre Göz Makyajı Tüyoları

Birbirine yakın gözler: Birbirine yakın olan gözlerin ilk başta dikkat etmesi gereken durumlardan biri de makyaj yaparken gözün iç kısmına değil de gözün dış kısmının kuyruk tarafına doğru yoğunlaşmak gerekmektedir. Hat da gözün iç kısmına kesinlikle kalem vb. ürünler kullanılması gözün daha çok küçük görünmesine sebep olacaktır. Rimeli daha yoğun kullanmak gerekmektedir. Bu gözün büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Farı gözün dış kısmına uygularken çekik bir şekilde uygulanması uygun olur. Daha çok koyu renkler tercih edilmelidir.

Birbirine uzak gözler: Birbirine uzak olan gözlerin makyaj uygulaması yakın gözlere sahip olanların tam tersini uygulamaları gerekmektedir. Birbirine uzak gözler koyu renk far kullanmalıdır fakat yakın olan gözler gibi dış kısmına değil de gözün iç kısmına uygulanması gerekmektedir. Daha çok uzak olan gözlere yakışan göz kapağına kalem çekmektir. Böyle bir makyajı maskara ile tamamlanır.

Çukur gözler: Bu göz görünüşüne sahip kişiler en çok dikkat etmesi gereken kişilerdir. Çukur gözlere sahip olanlar koyu renk makyaj yapmamalıdırlar. Açık, aydınlık far kullanmalıdırlar. Kesinlikle gölgeli makyaj yapmamalıdırlar.

Öne çıkık gözler: Bu göz tipine kalın eyeliner ve ya kalem çekmek uygundur. Bu göz tipine orta ve koyu renklerde farlar tercih edilmelidir.

Badem gözler: En çok beğenilen göz yapısıdır. Bu göz yapısına sahip olan kişiler her tür makyajı yapabilirler. Kuaförlerin, makyaj yapacak kişilerin makyaj yaparken çok zevk alırlar.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Nişanda giyilebilecek elbise modelleri

Nişan Elbise Modelleri

2020 yılında Covid-19 başta olmak üzere çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu pandemi süreci bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...