20 Ağustos 2021 | Cuma

Göz Altı Torbaları İçin Maske Tarifi

Zamanla bir çok nedenden dolayı oluşan göz altı torbaları sizi götü gösterebilir. Artık evde uygulayabileceğiniz maskeler sayesin de göz altı torbalarından kurtulabilirsiniz. Göz altı torbalarına anlık yöntemler uygulaya bilirsiniz. Çok fazla göz altı probleminiz yoksa stres ve uykusuzluk nedeniyle ortaya çıkan bir sorunsa ilk vereceğim tarifi uygulayarak bu sorundan anlıkta olsa kurtulabilirsiniz.

Salatalığın yarısını rendeleyin, uygun bir kaba rendelediğiniz salatalıktan 1 tatlı kaşığı koyun ve 1 tatlı kaşığı süt tozu ilave ederek karıştırın. Bu maskeyi göz altlarına sürün ve 15 dakika bekleyin. Sade salatalığı dilim halinde de koyabilirsiniz fakat süt tozuyla daha etkili bir sonuç alırsınız. Süre sonunda yüzünüzü durulayın.
Bir farklı yöntem buzdur. Bir kese içine buz koyarak göz altlarında gezdirin. Çok fazla olmasa da göz altınız da oluşan torba, şişlik ve morlukları dindirir.

Göz Altı Torbaları Nane ve Çay Maske Tarifi

Bir su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı çay ve bir çay kaşığı nane koyup karıştırın. Bir kenarda çay ve nanenin demlenip çökmesini bekleyin. Yaptığınız karışımın suyunu ve posasını ayırın. Ayırdığınız posayı kese içerisine koyun ve göz altlarınıza uygulayın. Bu maskeyi hafta da 2 defa kullanın. Düzenli kullanım da göz altı torbalarınızın yok olduğunu göreceksiniz.

Göz Altı Torbaları için Ihlamur Tedavisi

Bu maske diğer maskelere oranla daha etkilidir ve uygulaması da çok kolaydır. Bir su bardağı sıcak suya alabileceği kadar ıhlamur katın ve demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra pamuk yardımıyla göz altı torbalarınıza sürün. Bu çayı hafta da 3 kere uygulayın ve göz altı torbalarınızdan kurtulun.

Göz Altı Torbaları için Gül Suyu Tarifi

Gül suyu cilt güzelliğinde de kullanılan, tonik etkisi olan, nemlendirici özelliği olan ayrıca göz altı torbaları için de bire bir harika üründür. Bu maske hazır gül suyundan yapılmayacak ihtiyacınız olan gül kurusu.
Bir bardak sıcak suyun içine bir avuç gül kurusu ekleyin. Bir süre minerallerin suya karışması için bekleyin. Bir pamuk yardımıyla göz altı torbalarınıza sürün. Bu suyu cildiniz için de kullanabilirsiniz. Yüzünüzü yıkamanıza gerek yoktur.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Nişanda giyilebilecek elbise modelleri

Nişan Elbise Modelleri

2020 yılında Covid-19 başta olmak üzere çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu pandemi süreci bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...