1 Ekim 2020 | Perşembe

Gelin Makyajı İçin Tüyolar

Gelin makyajı çok önemli bir konudur. Her genç kız bir gün gelin olmak ister ve en güzel gelin olmak için çaba sarf eder. Gelin makyajı yapılırken dikkat edilmesi gereken çok farklı noktalar vardır. Öncelikle eğer gelin makyajı yapılacaksa gelinin yüzünün birkaç gün dinlendirilmesi gerekir. Yüzün yorgun olmaması gerekir. Gelin makyajında gelinin gelinliği, duvağı, gelinin kişilik yapısı, saçlarının rengi, gelinin ten rengi gibi birçok konun dikkate alınması ve ona göre makyaj yapılması gerekir. Gelin makyajında öncelikle gelinlik seçilir ve gelinliğe uygun saç ve makyaj yapılır.

Güzel bir gelin olmak istiyorsanız daha önce kullanmadığınız makyaj renklerinden uzak durunuz. Asla riske atılacak renkleri kullanmayınız. Gelin makyajında daha önce gitmediğiniz kuaförleri de kullanmamaya özen gösteriniz. Her zaman gittiğiniz kuaförden randevu almanız daha sağlıklı bir karar olacaktır. Gelinlerin düğün gününden bir hafta önce mutlaka cilt bakımı yapması gerekir. Yüzün temizlenmesi buhar bakımı gibi cilt bakımları yapılmalıdır.

Eğer düğün açık ortamda yapılacaksa makyaj genelde uçucu olacağından makyaj kalıcı bir şekilde yapılıp aynı zamanda makyaj kontürlenmelidir. Gelin makyajında genelde göz makyajı çok çarpıcı yapılır. Eğer göz makyajı çok çarpıcı yapılacaksa diğer yüz hatları geri planda yapılmalıdır. Dudak çok abartılmadan sürülmelidir. Ayrıca gelinin yüzünde kalıcı ve çok belirgin lekeler varsa mutlaka fondöten öncesi baz makyaj yapılıp bu lekeler kapatılmalıdır. Gelin makyajı her yönüyle çok önemli olduğundan üzerinde durulması gereken bir konudur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Nişanda giyilebilecek elbise modelleri

Nişan Elbise Modelleri

2020 yılında Covid-19 başta olmak üzere çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu pandemi süreci bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...