30 Eylül 2020 | Çarşamba

Düğün Modasında Bu Seneki Trendler

 

  İnsanların hayatlarında belli dönüm noktaları bulunmaktadır. Doğum, sevilen insanla evlilik ve yeni bir hayata adım atma şüphesiz ki bu dönüm noktalarından en keyifli olanlardır. Düğün denildiği zaman ise, bir gece sürecek bir kutlama değil, bir ömür boyu hatırlanacak, her hatırlatıldığında ise insanın içinde güzel hisler bırakacak bir olay akıllara gelmektedir.

 

 Düğünler, insanların bir araya geldiği ve çiçeği burnunda yeni evliler ile doyasıya eğlendikleri bir gece olmasının yanı sıra, her sene değişen özelliklerde bir kutlama olarak bilinmektedir. Eski zamanlarda daha sade, daha standart olan düğünler, zaman geçtikçe daha farklı ve özgün olma yolunda hızla ilerlemektedir. Her düğün, kendine özeldir, hepsi mutluluk verici olsa da, önemli olan evlenmekte olan çiftin zevklerine hitap edecek ve bu güzel geceyi bir ömür boyu mutlulukla hatırlamalarını sağlayacak şekilde düzenlemelerin yapılmasıdır.

 

 Düğün hazırlıkları:

 

 Düğün hazırlıkları her ne kadar yorucu olsa da, aile üyelerinin desteği ile büyük bir heyecana dönüşmekte, çiftlerin ömür boyunca unutamayacakları anılara ev sahipliği yapmaktadır. Düğün salonunun seçiminden, düğünde çalacak müziklere kadar her zevke hitap eden düzenlemeler, tercihe göre zaman zaman organizasyon şirketlerinin desteği ile zaman zaman da gelin ve damat tarafından yapılmaktadır. Her iki durumda da, akıllarda gece boyunca yaşanan mutluluk, heyecan ve anılar kalmaktadır. 

 

 Düğünlerde Trend:

 

 Son dönemlerde düğünlerde trend daha çok akıllarda kalacak, özgün olacak şekilde değişime uğramıştır. Misafirlerin davete ilk geldikleri andan itibaren, gelin ve damadın sahneye çıktığı ana kadar, moda olan şeyler eskiye göre oldukça değişmiştir. Artık, eskisinin düğünlerindeki sadeliğe göre, düğünlerde daha ayrıntılı düzenlemeler yapılmakta, misafirlere dağıtılacak hediyeler bulunmakta, yine misafirlerin iyi dileklerini yazabilecekleri ve daha sonra çiçeği burnunda evlilerin okuyabilecekleri defterlere yer verilmekte, düğünden muhteşem bir anı olarak kalacak çekimler, drone denilen cihazlar tarafından gökyüzünden çekilmektedir.

 

  Profesyonel çekimlerde, eskisinin zıttı olarak, çiftin yakın arkadaşlarına da yer verilmekte, gelin ve damadın arkadaşları ve diğer aile üyeleri ile birlikte eğlenceli, esprili çekimler gerçekleştirilmektedir. Daha renkli, bakıldıkça insanı gülümseten bu fotoğraflara, düğün sırasında slayt gösterisi ile de yer verilebilmekte, dileyen misafirler, bu resimlerden anı olarak alabilmektedir. Eski zaman düğünlerinde yapılan kayıttan müzik yayını, günümüzde yerini canlı performans gösteren müzisyenlere bırakmış olup, çiftler genellikle ilk danslarını sade bir dans yerine, kendilerinin oluşturduğu koreografiye sahip olan bir dans ile gerçekleştirmeyi tercih etmektedirler. Hatta zaman zaman yavaş başlayan danslarına, farklı dans türlerini dâhil ederek, misafirleri şaşırtmayı ve eğlendirmeyi de başarmaktadırlar. 

 

 Son trendlerin yanında, bazı çiftler ise kendileri için özel anlam ifade eden, ilk tanıştıkları veya evlenme kararı aldıkları mekânlarda, küçük, kutlama tarzında düğün yapmayı ve yakın çevreleri ile sade bir tören ile dünya evine girmeyi tercih etmektedirler ki, hangi tarzda düğün yapılırsa yapılsın, günün sonunda çiftlerin içindeki mutluluğun benzer olduğuna hiç şüphe yoktur.

 

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Fiyonklu Vans Ayakkabı Modelleri

Moda dünyasının hızla gelişen dünyasına yetişmeye çalışan ayakkabı sektörünün her geçen gün yeni tasarımlarla gün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...