5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Moda / Makyaj / Dudak Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Maske Tarifi

Dudak Bölgesindeki Kırışıklıklar İçin Maske Tarifi

Yaşın ilerlemesiyle dudak çevresinde meydana gelen kırışıklıklar artmaya başlar. Kadınların her ay rutin olarak dudak üstü bölgelerini aldırırlar. Yanlış teknikle dudak üstü alınması sonucu üzücü olur. Yani yanlış epilasyon dudak çevresinin kırışmasına neden olur. Dudak üstü bölgesinin ağda ile alınması sakıncalıdır, ağda cilt yüzeyin de aşınmaya neden olur. Aşınan cilt zaman içinde kırışır. Herkesin alışık olduğu uyku pozisyonu vardır, fakat yüz üstü uyumak kırışıklıklarınızı arttırır. Bu durumların dışında kırışıklığın asıl nedeni yaş ilerlemesidir. Dudak bölgesi kırışıklıklarını, evde uygulayabileceğiniz maskelerle önleyebilirsiniz. Dudak bölgesi kırışıklıklar için uygulayabileceğiniz için yöntem zeytinyağıdır. Elinize bir kaç damla zeytinyağı dökerek dudak üzerine uygulayın. Zamanla kırışıklıklarınızın azaldığını göreceksiniz. Düzenli kullanmayı ihmal etmeyin.

Salatalık içinde su oranı yüksektir bu nedenle nemlendirici etkisi vardır. Salatalığı dilimleyin, zeytinyağı ve yumurta akına batırın ve dudak üstüne koyun. 30 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın. Düzenli uyguladığınız da etkili sonuç elde ettiğinizi göreceksiniz. Bir başka yöntem de süttür. Salatalık suyu ile orta yağlı sütü karıştırın ve tüm yüzünüze sürün. Maskenin ciltte kuruması gerekiyor, kuruduktan sonra bir kez daha sürün ve tekrar kurumasını bekleyin. Bu maskenin etkisini anında görmeniz mümkün. Bu maskelerin dışın da cildinizi sık sık nemlendirmeyi ve yeteri kadar su içmeyi ihmal etmeyin. Bu adım kırışıklıkları azaltmanız için yapmanız gereken ilk bakımdır. Oturduğunuz yerde her gün 10 dakika kadar yüz egzersizleri yapın. Bu egzersizler sayesin de kırışıklıklarınızın önüne geçebilirsiniz. Badem yağı da kullanarak cildinize masaj yapabilirsiniz. Güneş ışığından mümkün olduğunca korunun. Güneşlenmek için mutlaka güneş kremleri kullanın. Güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra cildinizi ve özellikle dudak çevrenizi iyi bir nemlendiriciyle nemlendirin. Uyku düzeninizi bozmayın, günde en az 7 saat uyuyarak cildinizi, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirin. Bu önlemleri aldıktan sonra ve yaş iyice ilerledikten sonra etkili olmuyorsa bu tarifler son çare olarak estetik müdahale uygulayabilirsiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpiklerin Kullanımı Özel günlerde güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanların etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...