5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Moda / Makyaj / Doğal Yollarla Dudak Dolgunlaştırma

Doğal Yollarla Dudak Dolgunlaştırma

Dudakların dolgun olması hem doğal görüntü açısından hem de yapılan makyajın şık durması açısından kadınların tercih ettiği bir durumdur. Bunun için özellikle ince dudaklı kadınlar, dudaklarına daha dolgun ve hoş bir görüntü kazandırabilmek için estetik operasyon yaptırmak isterler. Ancak gerek bütçe koruması açısından gerek daha doğal yollar tercih etmek açısından estetik müdahale tercih etmeyen kadınlar da vardır.

Dudakları dolgunlaştırmak için en başta kullanılan malzemelerden biri baldır. Bal, dudakları dolgunlaştırmanın yanı sıra aynı zamanda nemlendirir. Bu anlamda dudak bakımının en sağlıklı ve garantili ürünüdür. O yüzden bakım ve dolgunluk için, içinde bal bulundurabileceğiniz karışımlarla doğal sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle tahta kaşığı ile aldığınız yarım tatlı kaşığı bal ve yarım tatlı kaşığı zeytin yağını karıştırıp temiz bir diş fırçası ile iki günde bir akşam yatmadan önce dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Karışımı dudaklarınızda 10 dk beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bir başka karışımı hazırlamak için iki çay kaşığı kadar balı tahta kaşıkla yarım tatlı kaşığı kabartma tozu ile karıştırıp elde ettiğiniz karışımı üç günde bir dudaklarınıza uygulayın ve ılık suyla durulayın. Bir başka karışım için yine yarım tatlı kaşığı balı, 3 damla zeytin yağını, 3 damla suyu ve 2 çay kaşığı toz şekeri karıştırdıktan sonra bir diş fırçası yardımı ile dudaklarınıza uygulayın. 2 dk beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Karışımı dudaklarınıza her akşam sürebilirsiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpik Kullanımının Püf Noktaları

Takma Kirpiklerin Kullanımı Özel günlerde güzelliğine güzellik katmak isteyen bayanların etkileyici bakışlara sahip olabilmek adına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...