1 Ekim 2020 | Perşembe

Yenilenme Vakti: Yaz Detoksu!

detoks-2504-1

       Detoks en bilinen tanımıyla vücudumuzdaki istenmeyen zararlı toksinlerin vücuttan atılmasıdır. Her vücut belli zamanlar da detoksa ihtiyaç duyar. Aslında biyolojik olarak karaciğer ve böbrekler bu işi düzenli yapar. Fakat kötü beslenme, hava kirliliği, hareketsizlik ve zararlı madde kullanımı yüzünden bir süre sonra karaciğer ve böbreğin yaptığı arındırma yetersiz kalır. Eğer siz de yukarıda belirttiğim maddelere maruz kalıyorsanız sizin için detoks vakti gelmişte geçiyordur.. Bir sürü detoks çeşidi vardır. Bunlardan seçtiğiniz bir detoks çeşidini siz de evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca size yazımda iki detoks tarifi vereceğim.. Takipte kalın!:) Size öneri vereceğim detoks tariflerini yapacağınız hafif egzersizler ile bütünleştirerek detoksunuzu tamamlayıp en kısa sürede toksinlerden kurtulabilirsiniz..

 

   DETOKS TARİFLERİ

1.TARİF

MALZEMELERDetoks-icecegi-ile-zayiflayin

1 SU BARDAĞI SU

1 ADET AVOKADO

4 5 YAPRAK ISPANAK

1 SALATALIK

5 YAPRAK NANE

 

     Öncelikle malzemeleri elma sirkesinde 15 dk bekletin. Daha sonra yıkayın ve hepsini blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı su ile buluşturup tarifinizi tamamlayabilirsiniz. Afiyet olsun.

 

 

2.TARİF

MALZEMELER410e2-detoks-suyu-tarifi

1 ADET LİMON

1 ADET SALATALIK

4 5 YAPRAK NANE

SU

    Malzemeleri elma sirkesinde bekletin ve daha sonra durulayın. Limonu ister sıkın isterseniz dilimleyin. Tercih sizin. Limon ve salatalıkları dilimledikten sonra suya nane yaprakları ile ekleyin. İsterseniz tarife buz da ekleyerek daha fresh hale getirebilirsiniz. Afiyet olsun. 

 

 

 

 

 

SEVGİLER..

Hakkında Buss

İlginizi Çekebilir

Sindirim sisteminize fayda sağlayacak 8 sağlıklı besin

Sağlığa Yararlı 8 Besin

Sağlığınız her şeyden önemlidir. Sağlığınız yoksa aslında hiçbir şeyiniz yok demektir. Peki ya sağlığınıza ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...