1 Ekim 2020 | Perşembe

Tarkan Diyeti Nasıl Yapılır?

Tarkan diyeti demek 20 günde 8 kilo civarlarında vermek demektir. Ünlü popçu Tarkan’ın da uyguladığı bu diyette kesinle un, şeker ve tatlı namına tek bir besin dahi yok. Günde 3 litre su içip günde 2 saat kadar spor yapmak gerekiyor.

Kahvaltısında tuzu alınmış peynir, bir ince dilim kepek ekmeği ve kesinlikle şekersiz çay veya kahve içen Tarkan’ ın ara öğünleri ise meyvelerden oluşuyordu.

Öğle yemeklerinde ise genellikle ızgarada pişmiş köfte veya yağsız tavuk yemiştir. Özellikle etlerin kesinlikle yağda kızartılmaması gerekiyor. Öğle yemeklerinde 1 kâse yağsız keçi sütünden yapılmış yoğurt ve 1 tabak mevsim yeşilliklerinden oluşan salata ve yine mevsim meyvelerinden oluşan bir tabak meyve salatası yediği bilinmektedir.
Ara öğünlerinde badem veya ceviz içi yiyen Tarkan, akşam yemeklerini ise düzenli olarak saat 17:00 ‘den önce yemiştir.

Akşam yemeklerinde ise eti bol yağı çok az ıspanak yemekleri veya yeşil fasulye, patlıcan gibi sebze yemeklerini tercih etmiştir. Yine yemeğin yanında keçi yoğurdu veya mevsim salataları yemiştir. Ayrıca kesinlikle beyaz ekmek tüketmemiş, onun yerine günde 2 dilim kepekli ekmek tercih etmiştir. Bir dilimi sabah bir dilimi akşam yemekleri olmak üzere.

Diyet yaptığınız mevsimin meyveleri de bu diyette çok önemli yer kaplamaktadır. Ayrıca günde 2 saatten az olmamak üzere spor da yapan Tarkan 20 günde 8 kiloyu böyle vermiştir.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Evde Detoks

Yaz Detoksu

Evde pratik yaz detoksu tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...