1 Ekim 2020 | Perşembe

Karnabaharın Faydaları Nelerdir ?

Besin değeri yüksel ve içerisin de bolca vitamin bulunan kışın değerli sebzesi olan karnabaharı tezgahlarda yerini almaya başladı. Karnabaharı mutfaklarımız yemeklerimizde, çorbalarımız da, sulu sebze yemeklerinde, kızartmalarda geniş kullanım alanı bulmaktadır. Bu geniş yer alması için de bolca vitamin ve birçok sağlık sorununa iyi gelmekte ve oluşabilecek sağlık sorunlarını da önlemektedir. 
Karnabaharın en önemli faydalarını birlikte öğrenelim hem kendimiz hem de sevdiklerimize bolca bu değerli sebze de yedirelim. 
Kalp ve damar hastalıkları için bolca tüketilmesi gerekir. Kalp ve damar dostu bir sebzedir .Özellikle vitaminin kaçmaması için haşlanmış olarak tüketilmesin de fayda vardır. 
Sindirim sistemi üzerinde etkisi oldukça yüksektir. Bağırsakları yumuşatır ve bağırsak sorunu yaşayanlar için mükemmel sonuç verir.

Diyet listesine alınması gereken bir sebzedir, kişiyi tok tutar ve yağ yakımına yardım eder. 
Şeker hastalıkları sorunu yaşayanların tüketmesi gerekir. Haftada iki defa önerilmektedir 
Kadınların adet döneminde ki ağrılarını azaltmaktadır tüketildiğinde. 
İdrar sökücü özelliği de vardır 
Özellikle çocuklarınıza karnabaharı sevdirin, karnabaharı ilk başta zihinsel gelişimi için ikincisi de fiziksel gelişimi ve fiziksel yorgunluğa çok iyi gelmektedir. 
Kemik ağrıları, romatizma gibi kemikle ilgili sorunları için önerilmekte kemiklerde ki ağrıları almaktadır. 
Kansere karşı güçlü bir koruyucudur, kanserli hücrelere savaş açar, kansere yakalanma riskini aza düşürür. 
Kışın özellikle bolca tüketin mevsimlere bağlı oluşan bulaşıcı hastalıklara ve soğuk algınlığına karşı güçlü etkisi vardır. 
Karnabaharı haşladıktan sonra suyunu saklayın ve bu sudan günde birkaç kaşık içmeniz de oldukça yararları vardır. Kendi sağlığınız ve sevdikleriniz için sebze tüketimine öncelik verin sağlıklı günler dilerim.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Evde Detoks

Yaz Detoksu

Evde pratik yaz detoksu tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...