1 Ekim 2020 | Perşembe

Gece Atıştırmalarına Nasıl Engel Olunur?

Günlük beslenme süresince kişinin o gün için alması gereken bütün kalorileri ve enerjileri tamamlaması gerekmektedir. Bu şekilde günlük kalori ihtiyacı tamamlanmış olur. Ancak bazı durumlarda geceleri de açlık krizleri yaşanabilmektedir. Gece uykusundan açlık hissi ile uyanan kişiler direkt olarak bir şeyler atıştırmaya çalışır. Halbuki bu yazımızda anlatacağımız yöntemleri uygulayarak atıştırmak yerine sağlıklı bir şekilde açlıklarını bastırabilirler.
Öncelikle akşam yemeğinde mümkün olduğunca sizi sabaha kadar tok tutacak besinler tüketilmelidir. Bulgur gibi ya da keten tohumu gibi besinler sizi tok tutacaktır. Ayrıca içerisinde şeker bulunan besinler örneğin patates gibi sizin aç hissetmenize neden olacaktır çünkü midede asıl açlığı oluşturan şekerdir. Bunun yerine daha çok sizi tok tutacak yulaf bulgur veya mercimek gibi besinlere yönelinmesi gerekir.

Dikkat etmenize rağmen yine de açlık hissi yaşıyor olabilirsiniz. böylesi bir durumla karşılaştığınız vakit öncelikle yapmanız gereken ilk iş bir bardak su içmek ve beklemektir. Eğer hala açlık hissi yaşıyorsanız bir bardak süte yarım çay kaşığı tarçın ekleyip içmek sizi yaşadığınız açlık hissinden kurtaracaktır. Tarçın hem keskin kokusu hem de içerisinde bulunan maddeler ile size açlık hissi yaşatmayacaktır. Süt ise hem tokluk sağladığı için hem de sindirimi hızlandırdığı için gece boyunca yaşadığınız açlık hissini yok edecektir. Bunun yanı sıra bir kase yoğurt da tüketebilirsiniz. Yoğurt ise mayalı olduğu için yine size tokluk hissi verecektir.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Evde Detoks

Yaz Detoksu

Evde pratik yaz detoksu tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...