20 Ağustos 2021 | Cuma

Diyet ile Bölgesel Zayıflama

Türk kadınının en büyük şikâyeti bölgesel olarak aldığı kilolardır. Bu sebeple kilo verirken de bölgesel olarak kilo vermeyi istemektedir. Ancak ne yazık ki diyet ile bölgesel zayıflama mümkün olmamaktadır. Diyet ve egzersiz yapıyorsanız vücudunuzdaki fazlalıklar tüm bölgelerden eşit oranda gidecektir.

Bu yazıyı okurken pek çoğunuz izlediğiniz reklamlar, gördüğünüz tanıtımlar sebebiyle bölgesel zayıflamanın mümkün olmadığına inanmakta zorluk çekebilir. Ancak şimdi yapacağımız açıklama ile siz de bize hak vereceksiniz. Kilo vermenin ana koşulu, aldığınız gıdalardaki enerjinin harcadığınız enerjiden az olmasıdır. Bunu uzun zaman zarfında devam ettirmeyi başardığınızda aradaki farkı kapatmak için vücudunuz bir enzim yardımıyla vücuttaki yağ depolarını kullanmaya başlar. İşte bu hususta yağ yakımı için gerekli olan enzimi kontrol etmenin ve vücudun sadece kilo verilmesi istenen bölgelere göndermenin imkânsızlığını siz de görüyorsunuzdur.

Salgılanan enzim tüm vücuda yayılarak her bölgede bulunan yağ hücrelerini enerjiye dönüştürür ve vücut için gerekli enerjiyi üretir. Yağın azalmasına paralel olarak da kilo miktarında kayıplar meydana gelir. Peki, egzersiz ile bölgesel zayıflama mümkün müdür? Yıllar önce yapılan bir araştırmaya göre bölgesel yapılan egzersizler o bölgedeki kasların çalışmasını sağlıyor ve çalışma sonucunda belli bir sıcaklık oluşturuyordu. Bu ısınma da yağ yakımını gerçekleştiren hücrelerin sayısını arttırıyor dolayısıyla bölgesel zayıflama gerçekleşmiş oluyordu.

Ancak yapılan araştırmalar sonucunda bölgesel egzersiz yapan ile yapmayanlar arasında sadece 1000’de 2’lik bir fark gözlemlendi. Yani spor salonlarının ve bölgesel egzersiz satan firmaların en büyük kozu olan bölgesel zayıflama fikri bu şekilde eritilmiş oldu. Dahası bu egzersizlerin devamlılığında bölgesel olarak zayıflayacağınızın garantisini kimse size veremiyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Evde Detoks

Yaz Detoksu

Evde pratik yaz detoksu tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...