5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Beslenme ve Diyet / Daha Kolay Nasıl Zayıflanır ?

Daha Kolay Nasıl Zayıflanır ?

Kilo çağımızın en büyük sorunlarından biri olup bir çok çözüm yolu olmasına rağmen pek fazla kurtulabilen olmamaktadır. Bunun en büyük nedeni ise insanların kendisini kilolu olarak kabullenmesi ve yemek yemekten kendini alıkoyamamasındandır. Bir sürü diyet listesi, perhizler, koşular, yürüyüşler, spor salonları bazı insanların kilo vermesinde pek etkili olamıyor ve bunun nedeni ise bu tür faaliyetler içerisinde bulunup yinede öğünlerden kısmamaktan kaynaklanıyor. ” Ben spor, diyet, koşu, yürüyüş vs yapamam ” diyorsanız bizde sizlerle bir kaç daha kolay zayıflama yöntemini paylaşıyoruz.

1. Su Tüketmek: Su tüketmek, midenizin kolayca dolmasını sağlayacak ve beyninize tokluk hissi mesajını gönderecektir. Öğünlerden hemen önce içeceğiniz iki büyük bardak su, yiyeceğiniz yemeğin miktarını düşürmenize yardımcı olacaktır. İçeceğiniz suların ılık ya da sıcak olması vücudunuzdaki toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır ve hızlı bir şekilde kilo vermenize destek olacaktır.

2. Salata Sosları: Salatalarınıza eklediğiniz hazır paketlerde bulunan salata soslarını hızlı bir şekilde geride bırakıp salatalarınızda sirke kullanmalısınız. Su ile karıştırmanız gereken sirkeler vücudunuza girecek olan kalori miktarını indirecek, metabolizma hızınızı yükseltecek ve vücudunuzda bulunan fazla yağlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

3. Kuru Meyveler: Kurutulmuş meyveler, taze meyvelere göre daha çok şeker depolayıp içerisinde daha çok kalori barındırmaktadır. Kuru meyvelerden ziyade taze meyveleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

4. Tatlı Krizleri: Tatlı ihtiyacı duyduğunuzda şerbetli ve sütlü tatlılardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Canınız çok fazla tatlı istediğinde öncelikle biraz beklemelisiniz çünkü bazen bu krizler geçici olabiliyor. Eğer beklemenize rağmen bir türlü kendinize engel olamıyorsanız bir parça bitter çikolata yiyerek bastırmalısınız çünkü bitter çikolata (siyah çikolata) tatlı krizinizi bastırmakla beraber içerisinde çok az şeker bulundurduğu için daha az kalori almanızı sağlayacaktır.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

A Vitamini Neye İyi Gelir?

Hastalıklara karşı daha güçlü bir bünye ve sağlığımızın korunması açısından büyük bir öneme sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...