1 Ekim 2020 | Perşembe

Bikini Diyeti ile Forma Girme

Bütün kadınlar giyecekleri bikininin içinde mükemmel görünmek isterler. Bikininin içinde mükemmel görünmek için kendi vücudunuza uygun bikini seçmeli ve bel bölgenizdeki yağlardan kurtulmayı unutmamalısınız.
Bikini diyetlerinde unutulmaması gerekenlerden en önemlisi glisemik indeksi düşük besinler tercih etmenizdir. Patates ve havuçta seviyesi yüksek olan glisemik indeks yerine karbonhidrat içeren sebzeleri tercih edebilirsiniz.
Kahvaltılarınızda zengin menüler tercih etmeli, haşlanmış yumurta ve tam tahıllı ekmekler yiyebilirsiniz. Ancak günlük karbonhidrat tüketim sınırınızı aşmamalısınız.

Bikinin diyetinde aklınıza gelen her meyveyi tüketebilirsiniz. Lif ve vitamin içeren meyveler ayrıca yüksek derecede antioksidan içerir.

İşlenmemiş karbonhidrata ve alkol tüketimine dikkat etmenizde fayda var. Alkolden kopamam diyorsanız o halde türüne dikkat etmeniz yeterli gelecektir. Örneğin bira yerine bir kadeh şarap tüketebilirsiniz. Ancak alkol iştahınızı açacağı için bırakmanız bikini diyeti süresi boyunca size daha yarar sağlayacaktır. İşlenmemiş karbonhidrat yerine meyve ve sebze tüketiminizi arttırmalısınız. Örneğin kek, pasta, poğaça, hamburger yerine çilek, kivi ve karpuz yemelisiniz.

Çikolatadan, pasta ve keklerden, pirinçten, aklınıza gelecek tüm hamur işlerinden, şekerlemeler ve tatlandırıcılardan, biradan ve makarnadan, hayvansal ürünlerden uzak durmalısınız.

Her diyette olduğu gibi bikini diyetinde de bol su içmek size diyetiniz süresi boyunca kolaylık sağlayacak ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca vücudunuzdaki ödemlerden de kurtulmanızı sağlayacaktır.
Glisemik indeksi düşük her şeyi az az yiyerek bikini diyetinizi tamamlayabilirsiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Evde Detoks

Yaz Detoksu

Evde pratik yaz detoksu tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...