5 Ağustos 2018 , Pazar
Anasayfa / Beslenme ve Diyet / Aşırı Diyet Kısır Yapar Mı?

Aşırı Diyet Kısır Yapar Mı?

Bu yazımızda biz sizlere aşırı diyet ve beraberinde getirebileceği kısırlık ile ilgili konumuzu paylaşmak istedik. Tabii ki her zaman uzmanların belirtiği gibi her şeyin fazlası zararlıdır durumu burada da karşımıza çıkmaktadır. Aşırı diyettin hem sağlığınıza hem de vücudunuza büyük zararları olur çünkü vücudunuza olabildiğinden fazla yük bindirmiş olursunuz. Siz ne kadar ben zayıfladım deseniz bile o hissettiğiniz hafifliğin altında vücudunuz içerden otomatik olarak kendini kitleye başlar ve siz bunun farkına bile varamazsınız taa ki siz çocuk sahibi olmaya karar verene kadar.

Aşırı ve ağır diyetlerde yapısal bozukluklar meydana gelmeye başlar ve bu da yoğun olarak tüplerin tıkanmasına yol açmaktadır. Bir gebeliğin oluşması için de bu tüplere ihtiyacınız var dolayısıyla siz bu aşırı ve ağır diyetleri yaptığınızda bu tüpleri kapatarak spremlerin yumurtayla buluşmasını engellemiş olursunuz.

O nedenle bizim sizlere tavsiyemiz bu tür aşırı diyetlerden kaçınarak daha ölçülü diyetler yapmanızdır. Hatta mümkünse diyetlerinizi bir diyetisyen gözetimde yapmalısınız. Kuşkusuz ki her kadın bir gün anne olmak ister bu yüzden en başından kendinize aşırı yüklenmeden diyet yapın. Özellikle ergenlik çağlarındaki genç kızlar kendi vücutlarıyla barışık olmuyorlar ve hemen kendilerince aşırı diyetlere giriyorlar. Kilo ve vücut ağırlığınızı bir uzmanla görüşün ve ona göre diyet yapmanız gerekiyor mu diye birlikte karar verin. Elbette uzmanlar sizlere bu diyetleri verirken yaşınızı ve sağlınızı dikkatte alarak size en uygun diyeti önerecektir. Buna göre de ileri ki yaşlarda rahatlıkla hamile kalabilirsiniz.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

A Vitamini Neye İyi Gelir?

Hastalıklara karşı daha güçlü bir bünye ve sağlığımızın korunması açısından büyük bir öneme sahip olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...