20 Ağustos 2021 | Cuma

Acai Üzümü İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Süper meyve lakabıyla sağlıklı yaşam için dünyada bir numara olan Acai üzümünün ana vatanı Güney Amerika’dır. Brezilya’nın yemyeşil amazon yağmur ormanlarında palmiye ağaçlarında yetişir ve Brezilya halkı tarafında bolca tüketilmektedir.

Lezzet ve sağlık kazandırıcı bir meyve olmasıyla tanınan Acai üzümü, son yıllarda tüm dünya tarafından tanınmaya başlanmıştır. Acai üzümü doğadaki en yüksek antioksidan oranına ve yoğunluğuna sahip meyve olduğu açıklanmıştır. Sütten daha fazla kalsiyum, böğürtlenden daha çok antioksidan, vitamin haplarından ise fazlaca besleyici madde içeriyor. İçeriğinde; omega 3, omega 6, omega 9, vitamin A, vitamin B, vitamin C ve E, demir, potasyum, fosfor ve kalsiyum gibi birçok bileşen bulunmaktadır. Acai üzümü bağırsakların daha iyi çalışmasını ve sağlıyor, sindirimi ve hazmı kolaylaştırıyor aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Sahip olduğu esansiyel yağ asitleri, yüksek miktarda aminoasit ve yoğun antioksidan nedeniyle metabolizmanın düzenlenmesinde, fiziksel hareket sırasında kasların çalışmasında ve gelişiminde etki göstermektedir.

Acai üzümü aynı zamanda yüksek miktarda lif içermektedir, lif yönünden zengin besinlerin insana tokluk hissi verdiği herkes tarafından bilinir. Bu yönüyle yeme arzusunu bastırarak daha kolay kilo verilmesini sağlamaktadır fakat tek başına bir zayıflama ürünü olarak görülmemelidir. Acai üzümüne birde Krom, Yeşil çay ve L-Carnitin gibi zayıflatıcı etkisi olan bazı bitkiler ve mineraller de eklenirse çok daha iyi ve kolay sonuçlar alınabilir. Çünkü diyetlerde esas amaç vücudun eksiklerinin giderilmesi ve isteklerin en aza indirilmesidir. Bu konuda Krom tatlı krizlerinin önüne geçiyor, yeşil çay yağ atılımını sağlıyor, L-Carnitin ise yağların enerjiye dönüşümünü kolaylaştırıyor.

Hakkında bilgieditor

İlginizi Çekebilir

Evde Detoks

Yaz Detoksu

Evde pratik yaz detoksu tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...